زیاده روی در مصرف شیرینی های طبیعی باعث پرفشاری خون می شود

  • PDF

متخصص طب سنتی ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: زیاده روی در مصرف شیرینی های طبیعی همانند غذاهای شور باعث پرفشاری خون می شود.

دکتر غلامرضا غیور در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: از باورهای غلط طبی این است که فقط غذاهای شور می توانند فشارخون را بالا ببرند در صورتیکه زیاده روی در مصرف شیرینی ها حتی شیرینی های طبیعی نظیر خرما، شیره خرما و ارده شیره در افراد مستعد می تواند باعث پرفشاری خون شود.

وی با بیان اینکه باور بر این است که مصرف زیاد سدیم فشار خون را به نقطه خطرناکی می رساند، افزود: مطالعات جدید نشان می دهد مصرف بسیار زیاد شیرینی یا نوشیدنی های حاوی کربوهیدرات بالا نظیر نوشابه نیز می تواند تاثیری مشابه داشته باشد.

دکتر غیور در ادامه اظهار داشت: افرادی که یک رژیم غذایی سرشار از فروکتوز (یک نوع قند )مصرف می کنند احتمال بیشتری دارد به فشار خون بالا مبتلا شوند همچنین مطالعه دیگری نشان داده، احتمال ابتلا به فشار خون بالا در افرادی که بیش از 74 گرم  فروکتوز در روز مصرف می کنند نسبت به افرادی که مقادیر کمتری مصرف می کنند، بیشتر است.

عضو هیات علمی دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: توصیه طب ایرانی این است که افراد دچار پرخونی در فصل بهار از مصرف بیش از حدّ شیرینی های صنعتی و حتی شیرینی های طبیعی نظیر ارده شیره، خرما و شیره خرما پرهیز کنند و به سوی خوراکیهایی با مزۀ ترش ملایم طبیعی نظیر آلوبخارا، تمبرهندی، شربت عناب، سکنجبین وشربت آبلیمو روی آورند.

وی در ادامه در توصیه به مصرف شربت عناب گفت: با شروع تابستان ، در افراد مبتلا به انباشتگی بدن از اخلاط مختلف به ویژه در افرادی که فشار خون بالا، افزایش غلظت خون، حرارت و جوشش دم دارند مصرف روزانه شربت عناب توصیه می شود.

دکتر غیور با اشاره به روش آماده سازی شربت عناب اذعان کرد: یک مشت عناب را زخمی کرده و دوازده ساعت خیسانده سپس بجوشانید تا پخته شوند و از پارچه صاف کرده و مجدد جوشانده تا نصف شود و با یک ونیم برابر آن شکر بپزید تا به قوام برسد برای هر بار استفاده نصف استکان شربت را با نصف استکان آب خنک مخلوط نمایید.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار