تبلیغات سودجویانه محصولات پوست و مو؛ با عناوینی خلاف واقع

  • PDF

مدت مدیدی است که در برخی از رسانه ها به دلیل جلب منفعت مالی شاهد تبلیغاتی در خصوص محصولات حوزه پوست و مو هستیم که با ادعاهای دروغین خود، نظر مردم را جذب کرده و پولهای هنگفت به جیب می زنند.

مدیر گروه پوست و مو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ابراز ناراحتی از توزیع و فروش این محصولات دروغین و افکار عمومی مردم را تحت تاثیر قرار دادند که منجر به اخذ تصمیمات نادرست می شود، گفت: برخی از افراد سودجو با تبلیغات کذب خود هزینه های زیادی از مردم دریافت می کنند با این ادعا که موی سفید آنها با محصولاتش در مدت کوتاه سیاه می شود؛ این در حالی است که تا به امروز هیچ راه حل علمی و پزشکی برای این موضوع پیدا نشده است.

دکتر ملکی، در گفتگو با وب دا، با بیان اینکه تبلیغات دروغین در برخی از رسانه ها مردم را فریب می دهد که این خلاف اخلاق انسانی است، ابراز کرد: تعداد زیادی از بیماران به گروه پوست و مو دانشگاه علوم پزشکی مراجعه می کنند در حالی که محصولات مختلف شیمیائی و گیاهی را برای سیاه شدن موهایشان خریداری کردند.

وی ادامه داد: زمانی که از مردم سوال می شود هزینه های بالایی را عنوان می کنند و از اینکه شرکت تولید کننده محصولات در حال حاضر پاسخگوی آنها نیست گلایه می کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: بعضی از شرکت ها نیز به خاطر اینکه مشتری را از پیگیری خود منصرف کنند به آنها وعده خرید بسته دوم و تاثیر پذیری بعد از استفاده از بسته دوم می دهند و یا تحت هیچ شرایطی پاسخگو به مشتری نیستند.

مدیر گروه پوست و مو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه از نظر علمی هیچ درمانی برای سفیدی مو نیست و تمام این تبلیغات که در رسانه های مختلف منعکس می شود کذب است، عنوان کرد: از عموم مردم خواهشمندم قبل از اینکه فریب این سودجویان را بخورند با متخصص پوست مشورت کنند.

وی با بیان اینکه در بحث ریزش مو نیز همین اتفاق در سطح جامعه رخ داده است، بیان کرد: برای رویش مجدد مویی که از دست رفته تنها در بعضی از شرایط محدود و با برخی از روش ها می توان به نتیجه رسید و این محصولات به ندرت می توانند مفید باشند.

دکتر ملکی با اشاره به اینکه برای این محصولات نیز شرکت های تولید کننده به درستی پاسخگوی مشتریان نیستند، ابراز کرد: در حال حاضر هیچ راهکار علمی برای درمان سفیدی مو نیست و برای رویش دوباره موهای از دست رفته نیز در موارد محدود این محصولات کارساز هستند بنابراین عموم مردم قبل از اینکه به این تبلیغات سودجویانه اهمیت دهند با متخصصین پوست و مو حتما مشورت کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار