معاون درمان: برنامه جامع دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پوشش و ارائه خدمات به بیماران تروما

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در این دانشگاه برنامه جامعی در راستای ارائه خدمات به سانحه دیدگان و مصدومان ترومایی تدوین شده است اظهار کرد: در این راستا ایجاد، تجهیز و توسعه چهار مرکز تروماتولوژی در چهار منطقه مشهد برنامه ریزی و یا به اجرا در آمده است.

دکتر شاپور بدیعی در نشست با اصحاب رسانه های گروهی خاطر نشان کرد: تجهیز و بازسازی بیمارستان طالقانی به منظور ارائه خدمات به مصدومان اورژانسی، توسعه بیمارستان شهید کامیاب و ساخت پیشرفته ترین اروژانس تروماتولوژی در این مرکز ( به زودی افتتاح می شود)، ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد از جمله اقداماتی است که در این راستا صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در بخش جنوب مشهد نیز نیاز به ساخت یک بیمارستان امداد و نجات به منظور ارائه خدمات در سوانح ترومایی بود تصریح کرد: بر اساس مصوبه سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب در دستور کار قرار گرفت اما به دلیل کمبود اعتبارات مالی پیشرفت چندانی نداشت که با اختصاص 25 میلیارد تومان اوراق مشارکت به منظور ساخت این بیمارستان در سال گذشته، کار اجرایی آن به طور مجدد آغاز شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه ، تجهیز و ساخت مراکز تروما را گامی موثر در گسترش خدمات کیفی و کمی به سانحه دیدگان به ویژه در حوادث جاده ای عنوان کرد و گفت: در ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب، ایجاد بخش های جراحی ارتوپدی کودکان و جراحی عروق نیز پیش بینی شده است.

دکتر بدیعی با بیان اینکه درسال های اخیر به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و تیم مدیریت فنی اقدامات گسترده ای در راستای گسترش تخت های بیمارستانی انجام شده است تصریح کرد: ساخت بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر، ساخت بیمارستان 610 امام رضا(ع) شماره 2، ساخت بیمارستان های جدید در شهرستان های فریمان، رشتخوار، باخرز و خلیل آباد تنها بخشی از اقدامات انجام شده  به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تا پیش از اجرای برنامه تحول نظام سلامت، وضعیت بیمارستان قائم(عج) به دلیل فرسوده بودن ساختمان و کمبود تخت، نامناسب بود و بیماران در راهروها بستری می شدند تصریح کرد: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت، علاوه بر توسعه و بازسازی بیشتر بخش های بیمارستان، 250 تخت نیز به مجموع تخت ها افزوده شد که این امر نقش موثری در افزایش کیفی و کمی خدمات داشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر دیگر نه تنها بیماری در راهروهای بخش اعصاب بستری نمی شود بلکه همواره 5 الی شش تخت نیز به عنوان پشتیبان آماده ارائه خدمات در مواقع ضروری است.

 در پایان این نشست خبرنگاران با حضور در محل پروژه بیمارستان امداد و نجات، ضمن بازدید در جریان روند اجرایی آن قرار گرفتند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار