ارتقاء کیفی و کمی خدمات از مهمترین برنامه های حوزه معاونت درمان

  • PDF

با حمایت خیران سلامت، سلامتکده طب سنتی و ایرانی ویژه بانوان در مشهد آماده افتتاح شدارتقاء کیفیت و کمیت خدمات در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مهمترین برنامه های حوزه معاونت درمان به شمار می رود.

به گزارش وب دا، معاون درمان دانشگاه  علوم پزشکی مشهد در دیدار با فرماندار شهرستان خواف با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی از تمامی شبکه های بهداشتی و درمانی بازدید خواهد شد و کیفیت و کمیت خدمات به طور کارشناسی مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرد تصریح کرد: بر اساس مصوباتی که در این بازدیدها تایید می شود، موارد مورد نیاز در شبکه های بهداشتی و درمانی به طور مستمر پایش می شوند تا در صورت وجود، کاستی ها و مشکلات برطرف شود.

دکتر شاپور بدیعی با بیان اینکه در سال جاری تامین نیروی انسانی بیمارستان خواف در دستور کار قرار گرفته است خاطر نشان کرد: بر اساس سیاست های وزارت بهداشت بیمارستان ها و شبکه های بهداشتی درمانی باید به شکل زنجیره ای در تامین متخصصین و رفع نیازها،یکدیگر را حمایت کنند.

وی با بیان اینکه تقویت و راه اندازی بخش چشم ، تامین متخصصین قلب و زنان نیز در بیمارستان خواف در دستور کار قرار گرفته است اظهار کرد: تلاش می شود در سال جاری به منظور گسترش خدمات کیفی و کمی به مردم منطقه، نیازهای نیروی انسانی این شهرستان برطرف شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در ماه های اخیر اقدامات مهمی در بعد تجهیزات پزشکی در بیمارستان خواف صورت گرفته است اظهار کرد: کلینیک ویژه و اورژانس این بیمارستان نیز تلاش می شود با تامین اعتبارات لازم و با هماهنگی سایر معاونت ها اجرایی شود.

دکتر بدیعی با بیان اینکه حضور مسئولان ستادی در شبکه های بهداشتی درمانی گام مهمی در شناخت مشکلات و تقویت نقاط قابل بهبود در مناطق زیر پوشش به شمار می رود تصریح کرد: علاوه بر بازدیدهای میدانی، مسئولان شبکه های بهداشتی درمانی نیز به صورت دوره ای با حضور در ستاد مرکزی، روند پیشرفت پروژه ها و مصوبات را گزارش می دهند.

وی جلب مشارکت های مردمی و بخش خصوصی را در توسعه خدمات و زیر ساخت های بهداشتی و درمانی را امری مهم برشمرد و بر استفاده از این ظرفیت تاکید کرد.

در ادامه این نشست دکتر افکار مدیر شبکه بهداشت و درمان خواف گزارشی از اقدامات انجام شده در این شهرستان ارائه داد.

بازدید از شبکه های بهداشتی درمانی، بررسی نظام ارجاع در شهرستان و روند ارائه خدمات از دیگر برنامه های سفر دکتر بدیعی و مدیران ستادی معاونت درمان به شهرستان خواف بود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار