اعلام پایگاههای فعال اهدای خون در روزهای تاسوعا وعاشورای حسینی

  • PDF

 ÙØ¹Ø§Ù„یت تمامی پایگاه های اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینیاداره کل انتقال خون خراسان رضوی، در اطلاعیه ای ضمن تاکید بر نیاز به تمامی فرآورده های خونی، پایگاه های فعال اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی را اعلام کرد.

به گزارش وب دا، در این اطلاعیه ضمن تسلیت به مجاوران وزائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) تاکیده شده است در 18 و 19  شهریور ماه مصادف با تاسوعا وعاشورای حسینی در مشهد مقدس پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) واقع در میدان شریعتی (تقی آباد ) ابتدای خیابان دانشگاه ونیز پایگاه اهدای خون ثامن واقع در پارکینگ شماره 4 حرم مطهر ابتدای بازراچه شهید آستانه پرست ورودی حرم مطهر و همچنین پایگاه موقت اهدای خون مستقر در سالن شهرداری مرکزی ،واقع در میدان شهدا ،صبح وعصر آماده پذیرش داوطلبان مومن وایثارگر اهدا خون خواهند بود .

ساعت پذیرش پایگاه های فوق صبح از ساعت 8 الی 13 و بعداز ظهر از ساعت 15 الی 18 و پایگاه های شهرستانی نیز صبح از ساعت 8 الی 13  پذیرای مردم ولایت مدار استان می باشند .

در این اطلاعیه ضمن دعوت عموم مردم به مشارکت در این اقدام خداپسندانه ، به شهروندانی که به هر دلیل هنوزموفق به مراجعه به پایگاه ها و اهدای خون نشدند توصیه نمود تا این ایام را مغتنم برای اغاز این تجربه حیاتی دانسته و به جمعیت اهداکنندگان بیدریغ زندگی بپیوندند .

در این اطلاعیه با اشاره به نیاز همیشگی به خون و مدت زمان محدود نگهداری فراورده های خونی ، از داوطلبان درخواست گردیده تا اهدای خون را منوط به ایام مناسبتی و شرایط خاص نکرده ودر طول ایام سال این معروف پسندیده را در فعالیت های روزمره و اجتماعی خویش لحاظ نمایند .

شرایط عمومی اهدای خون شامل وزن بیش از 50 کیلوگرم ، سن بین 18 تا 60 سال ، رعایت فواصل اهدای خون حداقل به مدت 8 هفته ، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون در سال برای بانوان سالانه 3 بار و برای آقایان 4 بار ، پرهیز از رفتارهای غیربهداشتی و همچنین برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی است .

در این اطلاعیه تصریح گردیده تا داوطلبان اهدای خون کارت ملی خویش را در مراجعه به پایگاهها بهمراه داشته باشند .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار

IMAGE
خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت ( پنج شنبه, 08 اسفند 1398 )