ماهانه 20 هزار نفر به اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه می کنند

  • PDF

در راستای غربالگری سرطان؛ دستگاه ماموگرافی بیمارستان امام رضا(ع) نصب و راه اندازی شدرییس بخش اورژانس تخصصی عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به طور متوسط ماهانه 20 هزار بیمار به اورژانس عدالتیان مراجعه می کنند که از این تعداد 2 هزار مورد از طریق اورژانس 115 به این مرکز درمانی ارجاع داده می شوند.

دکتر محسن ابراهیمی در گفتگو با وب دا  با اشاره به اینکه اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) آماده خدمت رسانی به بیماران در دهه آخر ماه صفر است، اظهار کرد: باتوجه به اینکه زائران زیادی در دهه آخر ماه صفر به شهر مشهد مشرف می شوند ، در این ایام فعالیت اورژانس عدالتیان چند برابر می شود.

وی با بیان اینکه عزادارانی که مبتلا به بیماری هستند داروهای خود را همراه بیاورند، گفت: برخی از اوقات شاهد هستیم عزاداران و زائران داروهای خود را به خصوص در حوزه بیماریهای قلبی همراه خود ندارند و در مشهد دچار مشکل می شوند بنابراین توصیه می شود قبل از تشرف حتما داروهای خود را بررسی کنند تا دچار ناراحتی نشوند.

دکتر ابراهیمی با تاکید براینکه زائران مبتلا به بیماری نارسایی کلیوی باید هماهنگی لازم را برای انجام دیالیز در مشهد قبل از حضور در این شهر انجام دهند، اظهار کرد: بیماران نارسائی کلیه که نیازمند دیالیز هستند باید برنامه ریزی کنند که طی اقامت در مشهد بتوانند از خدمات مناسبی بهره مند شوند.

رییس بخش اورژانس تخصصی عدالتیان افزود: از تعداد مراجعان به اورژانس 115 هزار بیمار سرپایی هستند که در اورژانس اقدامات اولیه دریافت می کنند و برای خدمات تخصصی به پزشکان ارجاع داده می شوند.

وی ابراز کرد: کلینیک ويژه ایثار و حضرت رسول(ص) نیز تحت نظر دانشگاه فعالیت می کنند که می توانند به بیماران ارائه خدمت کنند و از حجم بیماران اورژانس عدالتیان بکاهند.

دکتر ابراهیمی با تاکید براینکه سالانه 240 هزار بیمار به اورژانس عدالتیان مراجعه می کنند، گفت: 70 درصد بیماران مراجعه کننده به این اورژانس سطح 4 و5 و 30 درصد بیماران نیاز به بستری دارند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.