ایران توان علمی مناسبی در راستای توسعه علم هیپنوتیزم در آسیا دارد

  • PDF

رییس انجمن هیپنوتیزم آسیا با اشاره به اینکه ایران در ردیف  5 کشور برتر دنیا در زمینه هیپنوتیزم به شمار می رود اظهار کرد: در حال حاضر ایران توانایی علمی توسعه علم هیپنوتیزم را در آسیا داراست.

دکتر مهدی فتحی در حاشیه سومین روز از برگزاری ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است با بیان اینکه در این همایش اعضا و روسا  ۱۴ انجمن رسمی هیپنوتیزم از جمله انجمن جهانی هیپنوتیزم، انجمن هیپنوتیزم اروپا، و انجمن کشورهای ایتالیا، اتریش، ترکیه ، فرانسه و لهستان حضور دارند خاطر نشان کرد: به اذعان تمامی میهمانان خارجی شرکت کننده در این کنگره، ایران از سطح بالایی در زمینه علم هیپنوتیزم بالاست و می تواند موجب رشد و ارتقاء این علم در قاره آسیا شود.

وی با اشاره به اینکه کنگره بین المللی هیپنوتیزم از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است خاطر نشان کرد: برگزاری 28 کارگاه عملی و علمی، سخنرانی های مختلف و برگزاری دو سمپوزیوم با موضوع طب تسکیلی و علوم ورزشی از جمله برنامه هایی است که در این کنگره در نظر گرفته شده و در حال برگزاری است.

ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم 23 الی 26 مهر ماه  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

این کنگره با حضور یک هزار شرکت کننده از ایران و  ۲۴ کشور جهان در محورهای هیپنوتیزم، سیر تاریخی،هیپنوتیزم، تئوریها و الگوها،نوروسایکوفیزیولوژی هیپنوتیزم،جامعه شناختی هیپنوتیزم،هیپنوتیزم پزشکی،بیهوشی و بی دردی هیپنوتیزمی،هیپنوتیزم روانشناختی،آسیب شناسی هیپنوتیزم،ادراک، شناخت و مدلهای طراحی مغز،هیپنوتیزم و تکنولوژی های تحریک مغز،فلسفه ذهن،نوروفیدبک، نوروساینس، سایکوسایبرنتیک،رویکردهای مهندسی در روانشناسی،هیپنوتیزم در ورزش و هیپنوتیزم دندانپزشکی در حال برگزاری است.

در این کنگره سخنرانان و شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف جهان چین، ژاپن اندونزی، پاکستان، ارمنستان و عراق ،ایران،افغانستان،ترکیه،نروژ،دانمارک، گرجستان، آلمان، بلژیک، اتریش، سوئد، سوییس، فنلاند، لهستان، ایتالیا و فرانسه، آفریقای جنوبی، مکزیک و اوروگوئه حضور دارند و آخرین دستاوردهای حوزه هیپنوتیزم بالینی را به بحث و تبادل نظر می گذارند.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.