ورزش، اثرات روانی مثبت بر جسم بیماران دارد

  • PDF

فعالیت بدنی در سن سالمندی بیماری آلزایمر را به تعویق می اندازددکتر klaus hullemann  استاد دانشگاه مونیخ آلمان با اشاره به اثرات روانی ورزش بر وضعیت جسمی بیماران گفت: طبق تحقیقات انجام شده ورزش کردن تغییراتی را در روح و روان فرد ایجاد می کند که سرعت بهبودی و امید به زندگی را در او افزایش می دهد.

به گزارش وب دا، این روانپزشک آلمانی با اشاره به فعالیت باشگاه ورزشی ویژه بیماران در المان گفت: دهه 60 میلادی که باشگاه ورزشی بیماران قلبی نخستین روزهای فعالیت خود را اغاز کرد تردیدهایی درباره اثرات بهبود دهنده ورزش بر بیماران قلبی وجود داشت زیرا در آن زمان بیماران قلبی هفته ها در بیمارستان بستری می شدند و در طی این زمان از هرگونه فعالیتی حتی غذاخوردن ( بدون کمک پرستار) منع می شدند؛ اما ما معتقد بودیم که ورزش وضعیت روانی بیماران را بهتر می کند و این امر بر جسم انها نیز اثر مثبت خواهد داشت، ما حس امنیت خاطر، امید به زندگی، جرأت مندی و میل به تعامل بیشتر با دیگران را در بیماران مشاهده می کردیم؛ این کار درواقع جلوگیری از مرگ زودهنگام آنان بود.

وی ادامه داد: نتایج بررسی سال های بعد بر روی بیماران قلبی این باشگاه نشان داد که به طرز جالبی اثرات روانی ورزش بر افزایش سلامت جسم بیماران محرز شده و همچنین نشان داد که تا چه حد سلامت جسم و روان با یکدیگر ارتباط نزدیک دارند.

استاد دانشگاه مونیخ آلمان همچنین با بیان اینکه هم اکنون حدود 5هزار مرکز ورزشی ویژه بیماران در دنیا فعالیت می کنند افزود: فراموش نکنیم افرادی که ورزش را ترک میکنند و غذای زیاد یا نامناسب مصرف می کنند از ریسک بالایی در ابتلا به بیماری های جسمی و از جمله بیماری های قلبی قرار دارند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.