اعلام پایگاه های فعال اهدا خون در روز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در مشهد مقدس

  • PDF

اعلام پایگاههای فعال اهدای خون  در روزهای تاسوعا وعاشورای حسینیمدیر کل انتقال خون خراسان رضوی پایگاه های فعال اهدا خون در روز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در مشهد مقدس را اعلام کرد.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا اسلامی اظهار کرد: در روز یکشنبه 5 آبان ماه مصادف با رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در مشهد مقدس پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) واقع در میدان شریعتی (تقی آباد ) ابتدای خیابان دانشگاه ، پایگاه اهدای خون ثامن واقع در پارکینگ شماره 4 حرم مطهر ابتدای بازارچه شهید آستانه پرست ورودی حرم مطهر و همچنین پایگاه موقت اهدای خون مستقر در سالن شهرداری مرکزی ،واقع در میدان شهدا و پایگاه اهدای خون امید واقع در مجتمع تجاری اقامتی امید طبقه منهای یک ،صبح وعصر آماده پذیرش داوطلبان مومن وایثارگر اهدا خون خواهند بود .

وی ضمن دعوت از عموم به مشارکت در این اقدام خداپسندانه ، به شهروندانی که به هر دلیل هنوزموفق به مراجعه به پایگاه ها و اهدای خون نشدند توصیه نمود تا این ایام را مغتنم برای اغاز این تجربه حیاتی دانسته و به جمعیت اهداکنندگان بیدریغ زندگی بپیوندند .

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی با اشاره اینکه  نیاز همیشگی به خون و مدت زمان محدود نگهداری فراورده های خونی ، از داوطلبان خواست تا اهدای خون را منوط به ایام مناسبتی و شرایط خاص ننموده ودر طول ایام سال در فعالیت های روزمره و اجتماعی خویش لحاظ نمایند .

شرایط عمومی اهدای خون شامل وزن بیش از 50 کیلوگرم ، سن بین 18 تا 60 سال ، رعایت فواصل اهدای خون حداقل به مدت 8 هفته ، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون در سال برای بانوان سالانه 3 بار و برای آقایان 4 بار ، پرهیز از رفتارهای غیربهداشتی و همچنین برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی است . در این اطلاعیه تصریح گردیده تا داوطلبان اهدای خون کارت ملی خویش را در مراجعه به پایگاهها بهمراه داشته باشند .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.