کاهش مصرف نمک و اسیدهای چرب ترانس از مهمترین اهداف سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

  • PDF

لزوم توجه به شکر و نمک پنهان در مواد غذاییمسئول دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی اظهار کرد: کاهش مصرف نمک و اسیدهای چرب ترانس از مهمترین اهداف سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر به شمار می رود.

دکتر علی میری در حاشیه نشست بررسی اهداف سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر با بیان اینکه در این سند 13 هدف برای کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر تعریف شده است که مهمترین آن کاهش مصرف نمک و اسیدهای چرب ترانس روغن مصرفی است اظهار کرد: در حال حاضر میزان مصرف نمک با 8 گرم میانگین و اسیدهای چرب ترانس با دو درصد بالاتر از استانداردهای تعریف شده است که باید نسبت به آن برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس اهداف سند پیشگیری از بیماری های غیرواگیر خراسان رضوی، میزان مصرف اسیدهای چرب ترانس در روغن های مصرفی باید به صفر برسد خاطر نشان کرد:این در حالی است که این میزان در حال  حاضر در روغن های مصرفی دو درصد است که اداره کل استاندارد باید برای آن استانداردهای لازم را تدوین و ابلاغ نماید.

مسئول دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام شده بیشترین میزان مصرف نمک در نان و غذاهای فست فودی است اظهار کرد: بر این اساس باید ضمن تدوین  استانداردهای لازم، نظارت ها نیز در این زمینه گسترش یابد تا بتوان میانگین مصرف نمک را که یکی از علل اساسی بروز بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون است کاهش داد.

دکترمیری با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل تغذیه نامناسب و مصرف بیشتر از حد استاندارد نمک بروز بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون به کمتر از سنین 50 سال رسیده است و حتی در مواردی افراد با سن 30 سال نیز به این بیماری ها مبتلا هستند افزود: باید برای کنترل این مسئله ضمن نظارت و برنامه ریزی، افزایش اگاهی و اطلاع رسانی نیز گسترش یابد.

نشست بررسی اهداف سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر با حضور نمایندگانی از اداره کل استاندارد خراسان رضوی، دانشکده پزشکی،معاونت های غذا و دارو و بهداشت برگزار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.