اعزام حدود 80 پزشک متخصص به شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون درمان : خدمات تخصصی توانبخشی در دانشگاه توسعه  می یابدمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعزام 80 پزشک متخصص در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه به منظور گسترش کیفی خدمات خبر داد.

دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست هماهنگی با پزشکان متخصص در گفتگو با وب دا با بیان اینکه پزشکان متخصص بر اساس اولویت و نیاز هر شهرستان و در قالب سامانه ای در چند روز گذشته به مناطق مختلف استان اعزام شده اند خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح خدمات تخصصی با کیفیت در دسترس عموم مردم قرار می گیرد که این امر گام مهمی در توسعه عدالت در سلامت محسوب می شود.

وی با اشاره به نشست هماهنگی با پزشکان متخصص اظهار کرد: در این نشست تلاش شد با ارائه دستورالعمل ها و آیین نامه ها، پزشکان متخصص را با قوانین بیش از پیش آشنا کرده و زمینه تسهیل ارتباط با مسئولان مرتبط حوزه معاونت درمان دانشگاه نیز فراهم شود.

کارشناس مسئول امور متخصصین دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در گفتگو با وب دا اظهار کرد: با اعزام این تعداد پزشک در 13 شبکه بهداشت و درمان زیر پوشش این دانشگاه ،تعداد نیروهای متخصص به  حدود 300 نفر رسید.

دکتر محمد تقی عطار، با بیان اینکه هر ساله تعداد نیروی متخصص مورد نیاز به وزارت بهداشت و درمان اعلام می شود خاطر نشان کرد: پزشکان متخصص در رشته های مختلفی همچون اعصاب، بیهوشی، اطفال، جراحی، داخلی، رادیولوژی و در شهرستان های درگز، کاشمر، سرخس، تایباد، خواف، قوچان، بردسکن، فریمان، کلات، رشتخوار، باخرز، چناران و خلیل آباد اعزام شدند.

وی ادامه داد: علاوه براین در نیمه دوم سال براساس اجرای طرح حضور نیروهای طرح یک ماه ، نیروهای متخصص به شهرستانهای تحت پوشش دانشگاه اعزام می شوند .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.