کنترل تغذیه باعث کاهش تورم های ناشی از چاقی می‌شود

  • PDF

دبیر انجمن تغذیه ای بالینی آسیا اظهار کرد: افزایش آگاهی درباره تغذیه می تواند مانع چاقی و تورم های ناشی ازآن شود.

ویردج پیسپرا سرت، در حاشیه برگزاری همایش بین‌المللی تغذیه بالینی ایران در گفتگو با وب دا گفت :اگر بتوان با افزایش آگاهی فردی در خصوص تغذیه، چاقی را درمان کنیم به همان نسبت نیز تورم های ناشی از چاقی کاهش می یابد.

وی خاطر نشان کرد :کنگره تغذیه بالینی ایران از سطح علمی خوبی برخوردار است و می تواند در افزایش آگاهی در خصوص تغذیه موثر باشد.

پرفسور فدریک بازلتی رییس اولین کنگره اسپن ایتالیا نیز در خصوص نقش تغذیه در بیماران سرطانی گفت :بیشتر تحقیقات من در خصوص فعالیت در حوزه تغذیه از راه بلعیدن غذا و تزریق وریدی است.

وی گفت :کنگره از سطح علمی خوبی برخوردار است و به موضوعات مختلف در حوزه تغذیه توجه شده است.

دکتر فتانتو از اندونزی با اشاره به اینکه تغذیه نقش مهم در سلامت فرد دارد و بهتر است قبل از بیمار شدن به فکر تغذیه صحیح باشیم اظهار کرد: با نکات تغذیه ای می توان به روند درمان بیماری سرعت بیشتری بخشید.

وی گفت :حضور اساتید مختلف از نقاط مختلف جهان در این کنگره نقطه قوت این برنامه است زیرا باعث تبادل افکار می شود.

سومین همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران  با حضور اندیشمندان و صاحبنظرانی از کشورهای اروپایی و آسیایی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محورهای تغذیه در بیماران با شرایط بحرانی (بیماران بستری در ICU)؛رژیمهای غذایی ویژه و بیماریها (شامل رژیمهای کتوژنیک، بدون گلوتن و Low FODMAP)؛روزه و سلامت؛تغذیه در کاشکسی و سارکوپنی؛چاقی و درمان آن؛کترینگ بیمارستانی؛اعتباربخشی آموزشی و ارزیابی گروههای تغذیه دانشگاههای کشور؛شرایط مرجعیت علوم تغذیه در منطقه و آمایش سرزمینی تغذیه بیمارستانی طی روزهای 28 الی 30 بهمن در حال برگزاری است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان کنگره بین المللی تغذیه بالینی

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.