ارائه خدمات حمایتی به زوجین نابارور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

اجرای طرح های حمایتی متنوع برای درمان ناباروریرییس مرکز ناباروری میلاد با اشاره به اینکه در این مرکز به منظور حمایت از بیماران نابارور بسته حمایتی دولتی اجرایی می شود، اظهار کرد: به منظور کاهش هزینه های فرزند اوری برای بیمارانی که مشکل باروری دارند؛ دولت برای هر بیمار یک میلیون و هفتصد هزار تومان هزینه می کند.

دکتر نیره خادم غیابی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه زوجی که یک سال از اقدام برای فرزند آوری انها گذشته باشد و از راههای پیشگیری کننده استفاده نکرده باشند اما صاحب فرزند نشده باشند را زوج نابارور می نامند، خاطر نشان کرد: عوامل مختلفی در ناباروری یک زوج موثر است که در حال حاضر سهم زن و مرد در ناباروری برابر است.

سرپرست مرکز ناباروری میلاد با اشاره به اینکه تغذیه، سبک زندگی، محیط کار، وراثت و... می تواند در نابارور شدن یک زوج موثر باشد، بیان کرد: به زوجینی که در مسیر بارور شدن با مشکلاتی مواجه هستند پیشنهاد می شود به مراکز ناباروری مراجعه کنند تا ضمن بررسی های لازم،  متحمل هزینه های گزاف مطب پزشکان نشوند و علاوه براین در روند درمان نیز بتوانند از بسته حمایتی دولت استفاده کنند.

دکتر خادم با بیان اینکه در مرکز ناباروری میلاد برای کمک به بیماران بسته های حمایتی در نظر گرفته شده است و  علاوه براین با همکاری مرکز برکت خدماتی به زوجین ارائه می شود، تصریح کرد: سازمان های بیمه گر نیز از سال 90 همکاری خوبی را با مرکز ناباروری میلاد دارند و در این مرکز هشت عضو فلوشیپ ناباروری و متخصص ناباروری زنان و دو نفر عضو هیات علمی اورولوژی به بیماران ارائه خدمت می کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات مختلف درمانی برای بیماران در این مرکز انجام می شود، گفت: براساس آمار سال 97، خدماتی از جمله ویزیت متخصص نازایی، اورولوژی مردان، سونو گرافی، آزمایشگاه، عمل تخمک کشی، انتقال جنین، iui، هیروسکوپی جراحی، لاپاروسکوپی، pesa/test، تخمک اهدایی، اهدای جنین ، رحم میزبان در این مرکز ارائه می شود.

دکتر خادم با بیان اینکه در حوزه بسته های حمایتی دولت نیز در سال 96 در مجموع 1623 مورد طی سال از این بسته استفاده کردند، افزود: در سال 97 این آمار به 1577 رسیده است و در مجموع 248 تولد نوزاد زنده در این مرکز انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته، 7715 مورد ویزیت متخصص نازایی، 1597 مورد ویزیت اورولوژ، 11157 مورد سونو، 2783مورد مراجعین ازمایشگاه، 730 مورد عمل تخمک کشی، 1105 مورد انتقال جنین، 812 مورد آی یو ای، 117 مورد هیروسکوپی جراحی، 10 مورد لاپاروسکوپی، 73 مورد pesa، 19 مورد تخمک اهدایی، 15 مورد اهدا جنین در این مرکز انجام شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.