اجرای طرح کدینگ دارو و تجهیزات مصرفی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر اقتصاد درمان، استاندارد و فناوریهای سلامت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح کدینگ دارو و تجهیزات مصرفی در مراکز درمانی زیر پوشش خبر داد.

دکتر حسین ابراهیم پور در گفتگو با وب دا اظهار کرد: با توجه به سهم بالای دارو و لوازم مصرفی در هزینه های مراکز درمانی و همچنین تاثیر آن بر عملکرد بیمارستان ها، و همچنین با توجه به نبود گزارش دقیق در خصوص میزان مصرف و هزینه های مرتبط با آن به تفکیک بیمارستان و پزشک و بخش و ...، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدام به کدینگ یکسان دارو و لوازم مصرفی نموده است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در مدیریت هزینه های داخل بیمارستانی و همچنین بین بیمارستانی بسیار موثر بوده است خاطر نشان کرد: نخستین اقدام بعد از کدینگ، ایجاد داشبورد هزینه ها و عملکرد دارویی و لوزام مصرفی و همچنین تعیین عملکرد مقایسه ای بخش ها و پزشکان در حوزه دارو و لوازم مصرفی بود که به اجرا در آمد.

مدیر اقتصاد درمان، استاندارد و فناوریهای سلامت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پیش از آغاز پروژه کدینگ حدود 400 هزار کد در شمارنده های دارو و لوازم مصرفی دانشگاه موجود بود که امکان کنترل کردن آن اصلا وجود نداشت تصریح کرد: با اجرای این طرح تمامی داروها در سطح دانشگاه با استفاده از کدهای ژنریک و کدهایIRC کد گذاری گردید.

دکتر ابراهیم پور همچنین ازتشکیل کارگروه کاهش مصرف کاغذ و تعیین روش های مختلف کاهش حجم پرونده پزشکی بیمار و اسناد ارسالی برای سازمان های بیمه گر خبر داد و گفت: این برنامه در چهار محور حذف فرم ها،طراحی فرم های در HIS،چاپ فرم های بصورت پشت و رو و ادغام فرم ها  اجرا می شود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.