بیمارستان شریعتی، مرکز ریفرال بیماران مشکوک و یا مبتلا به ویروس کووید -۱۹

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات منسجم به بیماران مشکوک و یا مبتلا به ویروس کووید -19 (کرونا) بیمارستان شریعتی مشهد به عنوان مرکز ریفرال بستری این بیماران تعیین شد.

دکتر شاپور بدیعی در حاشیه بازدید از بیمارستان دکتر شریعتی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این بیمارستان کاملا از بیمار تخلیه شده است و با 200 تخت بستری با امکانات مورد نیاز و لازم آماده خدمات رسانی در زمان احتمالی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 3 بیمار مشکوک به این بیماری در این مرکز بستری هستند خاطر نشان کرد: تا این لحظه هیچ موردی از ابتلا به ویروس کووید-19 در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد:  نمونه های که از بیماران دریافت می شود برای تشخیص به انستیتو پاستور تهران ارسال می شود که تا این لحظه تمامی مواردی که پاسخ داده شده منفی بوده است.

مسئول کارگروه مراقبت و درمان بیماری COVID‏-۱۹در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه 9 مرکز خدمات جامع سلامت برای ارجاع بیماران مشکوک به کرونا در سطح شهر مشهد در نظر گرفته شده است و تا ساعت 21 شب فعال  و تمهیدات لازم نیز  اندیشیده شده است خاطر نشان کرد: در این مراکز بر اساس پروتکل های علمی، معاینات صورت می گیرد و در صورت مشکوک بودن بیمار به مراکز سطح دو ارجاع داده می شوند.

دکتر بدیعی خاطر نشان کرد: در صورتی که بیمار نیاز به خدمات بستری داشته باشد از سطح دو به بیمارستان ریفرال که بدین منظور آماده سازی شده است ارجاع داده می شود.

مسئول کارگروه مراقبت و درمان بیماری COVID‏-۱۹در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه مردم در صورت بروز علائم شبیه بیماری کرونا(تب و تنگی نفس) از حضور در مراکزاورژانس و ایجاد ازدحام پرهیز کنند اظهار کرد: حضور در مراکز پر تراکم زمینه ساز انتقال بیماری هاست و شهروندان برای پیشگیری از این مشکل به فرایند رسیدگی به بیماران مبتلا توجه داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه مردم با دوری از استرس و اضطراب به بهداشت فردی خود توجه داشته باشند و به طور مرتب شستشوی دست ها را با آب و صابون مایع فراموش نکنند اظهارکرد: وجود استرس در بدن موجب کاهش سطح ایمنی و مقاومت بدن می شود بنابراین مردم با حفظ خونسردی به توصیه های بهداشتی توجه کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.