دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه ویروس کرونا مرجع هرگونه اطلاع رسانی در استان است

  • PDF

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه ویروس کرونا مرجع هرگونه اطلاع رسانی در استان است

به گزار ش وب دا، حسن جعفری در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان که با محوریت ویروس کرونا در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بنای ما شفافیت در حوزه اطلاع رسانی پیرامون مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا است، لذا حتما اگر مورد خاصی در استان مشاهده شود، از سوی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی‌ صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری در مواجهه با ویروس کرونا برای تمام دستگاه‌های اجرایی استان طراحی شده است، خاطرنشان کرد: این پروتکل‌ها به منظور بازدارندگی در برابر ویروس کرونا طراحی شده و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

وی به رواج شایعات بی‌اساس و دروغین حول محور شیوع ویروس کرونا در خراسان رضوی پرداخت و بیان کرد: بسیاری از افراد تمایل دارند که با ارائه فیلم‌های جعلی در فضای مجازی، گفتمان دروغین و افراد دخیل در این حوزه اینگونه القا کنند که این ویروس به استان آمده است، در این راستا مدیریت افکار عمومی باید بر پایه آرامش بخشی در جامعه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید براینکه تمامی امکانات، نیروی انسانی و توان استان را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج کرده‌ایم، عنوان کرد: بحث برگزاری، مدیریت و یا تعطیلی نمایشگاه‌های فصلی، همایش‌ها، اجلاس‌ها، اعتکاف، نماز جمعه، تعطیلی و کاهش ساعت کار ادارات در جلسات شورای مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استان مطرح شده و از طریق مرکز در حال پیگیری هستیم که در صورت ابلاغ تصمیم‌گیری جدید، مراتب اعلام خواهد شد.

جعفری با تاکید بر ضرورت مطالبه‌گری رسانه‌ها از مسئولین در باب آموزش، پیشگیری از شیوع کرونا و اطلاع‎‌رسانی دستورالعمل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه خراسان رضوی در این حوزه عملکرد خوبی دارد، به طور مثال کمپین‌های روحیه بخشی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی و سایت‌ها ایجاد شده و در کنار آن هم سازمان‌های مردم نهاد برای تهیه و توزیع اقلامی نظیر ماسک و غیره اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی یادآور شد: تنها استانی هستیم که در آن به همه ادارات اعلام کرده‌ایم هر زمان لازم بود، نیروی انسانی و امکانات خود را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج و در اختیار کمیته پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در بخشی از این جلسه با اشاره به اینکه ویروس کرونا واقعیت امروز جامعه است، اظهار کرد: تعدادی از موارد مشاهده شده مشکوک در استان بستری شده‌اند، همچنین نمونه‌های مشکوکی هم به تهران ارسال شده است تا نتیجه تست آن‌ها اعلام شود.

دکتر مهدی قلیان با بیان اینکه مردم همواره باید نکات بهداشتی را رعایت و پیشگیری‌های لازم را انجام دهند، افزود: بهتر است که مردم این ایام در منزل اوقاتشان را سپری و خود را سرگرم کنند، همچنین از مسافرت‌های غیر ضروری بپرهیزند و به جز موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

وی به نقش با اهمیت رسانه‌ها در فضای مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها می‌توانند در بین مردم اعتماد ایجاد کرده و فرهنگ‌سازی کنند، در این راستا سلامت مردم باید مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.