تمام امکانات خراسان رضوی برای مقابله با ویروس کرونا در خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد است

  • PDF

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: برای کنترل ویروس کرونا تمام امکانات موجود استان در زمینه تدارکات، نیروی انسانی و ظرفیت دستگاه‌ها در خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار می گیرد.

به گزارش وب دا، حسن جعفری در حاشیه برگزاری جلسه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل اهمیت موضوع سلامت مردم، هشت کمیته در ستاد مذکور در خراسان رضوی تشکیل شده است که مسئولان کمیته ها امروز احکام خود را دریافت کردند و از این پس برنامه‌های خود را رصد و پیگیری می‌کنند.

وی با اشاره به مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی در حوزه سلامت استان افزود: امروز مصوب شد که تمام امکانات موجود استان در زمینه تدارکات، نیروی انسانی و ادارات در خدمت این مجموعه قرار گیرد تا بتوانیم با آمادگی کامل ویروس کرونا را کنترل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه علوم پزشکی استان باید تمام نیازمندی‌های خود را به ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اعلام کند، تصریح کرد: در این راستا تمام دستگاه‌ها موظفند امکانات مذکور را در اختیار کمیته پشتیبانی ستاد مقابله با ویروس کرونا قرار دهند و این ستاد نیز بلافاصله آن‌ها را در اختیار علوم پزشکی قرار خواهد داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: سایر دستگاه‌های نظامی، امنیتی و انتظامی استان نیز اعلام آمادگی کردند که در صورت نیاز همه تجهیزات آماده خود را در اختیار این ستاد قرار دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در حاشیه این نشست  اظهار کرد: در مشهد علاوه برانجام اقدامات پیشگیرانه توسط حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، حوزه درمان این دانشگاه آمادگی لازم برای بررسی مواردی که مشکوک تشخیص داده می شوند را داشته و دارد.

دکتر شاپور بدیعی تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین آمارها، ۹۴ مورد مشکوک به ویروس کرونا بستری شده‌اند اما در عین حال با توجه به نتایج آزمایش هایی که تا کنون دست ما رسیده، هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است لذا اوضاع کاملاً در کنترل قرار دارد و بررسی‌های لازم در حال انجام است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: همشهریان گرامی می‌توانند با شماره تلفن‌های دانشگاه از جمله ۱۹۱ و شماره تلفن 31449449 تماس برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را در خصوص این بیماری دریافت کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.