تشکیل نظام ارجاع بیماران حاد تنفسی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 دبیر کارگروه مراقبت و درمان کویید -19 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تشکیل نظام ارجاع بیماران حاد تنفسی در واحدهای زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر علی اصغر انجیدنی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه از لحظات نخست آغاز شیوع کرونا در کشور، کارگروه مراقبت و درمان با همکاری سایر معاونت ها و در قالب کمیته های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شد اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات مناسب به مردم، در سطح شهر مشهد، نظام ارجاع بیماران تنفسی راه اندازی شده است که بیماران بر اساس فرایند به سطوح بالاتر ارجاع داده می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در ابتدای امر، بیماران با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و کلینیک های سرپایی بر اساس چک لیست های استاندارد مورد بررسی های اولیه قرار می گیرند و در صورت دارا بودن علائم بیماری کویید -19 به سطح دو ارجاع داده می شوند.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کویید -19 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با بیان اینکه بیماران در مراکز سطح دو توسط پزشکان متخصص ویزیت و تحت بررسی های پاراکلینیکی و عکس برداری قرار می گیرند تصریح کرد: در صورت وجود علائم و مشکلات حاد تنفسی بیماران به بیمارستان شریعتی که سطح سه نظام ارجاع است، هدایت می شوند.

دکتر انجیدنی خاطر نشان کرد: اگر شهروندی به صورت مستقیم به سایر مراکز درمانی مراجعه کند در صورت دارا بودن مشکلات حاد تنفسی به بیمارستان دکتر شریعتی ارجاع داده می شود و در غیر این صورت در همان مرکز خدمات درمانی را دریافت می کند.

وی افزود: همچنین شماره های تماس 191 و 31449449 نیز جهت ارائه خدمات مشاوره ای آماده پاسخگویی به شهروندان است.  

دکتر انجیدنی اظهار امیدواری کرد: با همکاری خوب مردم و رعایت بهداشت اولیه بتوانیم از همه گیری این بیماری به شکل مناسبی جلوگیری کنیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.