مشارکت کم نظیر آستان قدس و بیمارستان رضوی در راستای مقابله با بیماری کرونا

  • PDF

انتقال و پذیرش بیماران بخش های نورولوژی و جراحی مغز و اعصاب بیمارستان قائم (عج) به بیمارستان رضویمسئول کارگروه اطلاع رسانی ویروس کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: اقدام آستان قدس رضوی و بیمارستان رضوی در راستای مقابله با بیماری کرونا در سطح کشور بی نظیر و قابل تقدیر و قدردانی است.

به گزارش وب دا، دکتر حمیدرضا رحیمی خاطر نشان کرد: آستان قدس رضوی و در راس آن  بیمارستان رضوی اقدام بی نظیر و قابل تقدیری را در راستای مقابله بابیماری کرونا و  ارتقا سلامت استان خراسان رضوی و بستری افراد مبتلا به بیماری های غیر کرونایی را انجام می دهد.  

دبیر قرارگاه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: بیمارستان قائم(عج) در مشهد و در شمال شرق کشور مسئول پذیرش بیماران سکته مغزی است و از طرفی برای پذیرش بیماران کرونایی نیاز به ظرفیت واحد آی سی یو این بیمارستان  است و  از لحاظ پزشکی نیز به صلاح نیست که یک بیمار سکته مغزی در کنار یک بیمار کرونایی بستری شود،از این رو  با هماهنگی های انجام شده میان رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیمارستان رضوی و همچنین بیمه سلامت ،تمام بیماران سکته مغزی در بیمارستان رضوی بستری خواهند شد و از این طریق تمام ظرفیت بخش مغز و اعصاب و ای سی یو بیمارستان قائم(عج) آزاد شده و  ظرفیت بسیار زیادی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی در این مرکز باز شده است .            

 دکتر رحیمی افزود:این اقدام آستان قدس رضوی که در کل کشور بی نظیر و شایسته تقدیر است و باید از تولیت آستان قدس رضوی ،بنیاد سلامت رضوی و مسئولان بیمارستان رضوی تقدیر و تشکر ویژه صورت بگیرد.          

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: آستان قدس رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدامات بسیار قابل توجهی را در سطوح مختلف بویژه در حوزه بستری و معاینه بیماران خارجی از کشورهای مختلف نظیر بحرین، کویت و عربستان سعودی  انجام داده است.  

        

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.