داوطلبان اهدای خون نگران کرونا نباشند

  • PDF

کرونا به هیچ عنوان با اهدای خون یا با تزریق خون منتقل نمی شودمدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: داوطلبان اهدای خون نگران کرونا نباشند چون تمام تمهیدات بهداشتی برای پیشگیری از انتقال این ویروس در پایگاههای اهدای خون استان اندیشیده شده است.

دکتر مجید عبداللهی در گفتگو با وب دا  افزود: اداره کل انتقال خون خراسان رضوی که تامین خون ۶۰ بیمارستان در این استان را بر عهده دارد در حال حاضر  با کاهش شدید ذخایر خونی مواجه شده است.

وی اضافه کرد: همه ساله با افزایش عمل‌های جراحی در ایام نوروز و نیاز بیشتر بیمارستانها به خون و فراورده‌های خونی، ذخایر خونی در این ایام کاهش می‌یابد اما امسال با توجه به شرایط موجود و ترس از ابتلای به کرونا بیش از هر زمانی شاهد کاهش فراورده‌های خونی هستیم.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: داوطلبان اهدای خون هیچ نگرانی از بابت کرونا نداشته باشند چراکه تمهیدات بهداشتی مانند ماسک و دستکس برای داوطلبان و همچنین رعایت بهداشت فردی از سوی پرسنل اندیشیده شده است و همچنین با تدابیر اخذ شده از تجمع در این مکانها جلوگیری می شود.

دکتر عبداللهی خاطر نشان کرد: هشت پایگاه اهدای خون در خراسان رضوی طی تعطیلات نوروزی فعال است که سه پایگاه ثابت و سیار از این تعداد در کلانشهر مشهد پذیرای داوطلبان اهدای خون می‌باشد.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: پایگاه‌های ثابت امام رضا (ع) و امید به ترتیب در میدان شریعتی و خیابان شیرازی مشهد و اتوبوس سیار مستقر در ورودی باب الجواد (ع) حرم مطهر رضوی   تا ۱۴ فروردین ماه به جز روز ۱۳ فروردین فعال است.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: پنج پایگاه اهدای خون در شهرستان‌های سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت حیدریه و قوچان طی این ایام در نوبت صبح فعال است.

وی افزود: ذخایر خونی برای تمام گروه‌های خونی در خراسان رضوی رو به کاهش است لذا از زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی تقاضا می‌شود با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون استان به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.