راه اندازی برنامه پزشکی از راه دور در دستور کار کلان منطقه آمایشی 9 قرار گرفته است

  • PDF

نخستین جلسه ستاد پزشکی از راه دور کلان منطقه  9 (سپاد 9) ، با حضور دکترتارا قائم مقام ستاد، معاونین بهداشت، درمان و اعضای منتخب ستاد از دانشگاه ها و دانشکده های کلان منطقه به صورت ویدئو کنفرانس  برگزار شد.

 

 به گزارش وب دا، دکتر تارا با اشاره به عزم جدی معاونت درمان وزارت بهداشت در راه اندازی برنامه پزشکی از راه  دور از اوایل شیوع  بیماری  کووید  -19  در کشور اظهار کرد، وزارت بهداشت در حال تدوین سیاست ها و استانداردهای کلان ارایه خدمات هماهنگ پزشکی از راه دور در کشور است و کلان منطقه  9 به عنوان اولین کلان منطقه، در سطح سه استان خراسان رضوی ، شمالی، جنوبی، در جهت الگو سازی یکپارچه استقرار خدمات پزشکی از راه دور اعلام آمادگی  نموده است.

 

 وی در ادامه افزود: بزودی ایستگاه های ارایه مشورت تخصصی/فوق تخصصی  پاد9 در بیمارستانهای مادر مستقر شده و در گام اول مسئولیت ارایه مشورت به بیمارستان های دورازدسترس وهمچنین فاقد پزشک متخصص را در مدیریت بیماری کووید-19 به عهده خواهند داشت. این ایستگاه ها از طریق سامانه یکپارچه،  خدمات پزشکی از راه دور با ایستگاه های بخشی بیمارستان های مشورت گیرنده در ارتباط همزمان و غیرهمزمان خواهند بود. هم چنین داشبوردی جامع به صورت لحظه ای وضعیت کلیه مشورت های در جریان را در اختیار مدیران و ناظران ستاد قرار خواهد داد.

 

دکتر بدیعی معاون درمان دانشگاه نیز در این جلسه با تاکید براجرای گام اول که شامل مشورت از راه دورهست اظهار کرد: خدمات الویت دار شامل  مشورت بیماری های ریوی، عفونی و همچنین آی سی یو می باشد.

 

معاون درمان دانشگاه درادامه افزود: تقویم ساعت حضور اساتید بر حسب تخصص های مورد نیازدرطول هفته تهیه شده است که اینگونه مشورت ها در گام اول به صورت صوتی و یا متنی ارایه شده و در گام های بعدی وارد فاز مشورت های تصویری نیز خواهند شد.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.