استفاده از ماسک در تمامی واحدهای زیر پوشش دانشگاه الزامی شد

  • PDF

آغاز پویش همگانی استفاده از ماسک در کشوررییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد استفاده از ماسک را برای تمامی پرسنل شاغل در واحدهای زیر پوشش این دانشگاه الزامی دانست.

دکتر سید محمد حسین بحرینی با بیان اینکه بر اساس مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا استان و کشور استفاده از ماسک از 15 تیر ماه در اماکن عمومی اجباری می شود اظهار کرد: بر این اساس پرسنل دانشگاه در تمامی واحدهای زیر پوشش ملزم به استفاده از ماسک هستند و مدیران هر مجموعه نیز بر حسن اجرای این برنامه نظارت خواهند داشت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این زمینه اظهار کرد: عدم استفاده از ماسک، خطر انتقال ویروس کرونا را بیش از 4 برابر  افزایش می دهد بنابراین تمامی شهروندان به منظور پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید از ماسک استفاده کنند.

دکتر جبرائیل موفق با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی تصریح کرد: عدم رعایت فاصله اجتماعی (کمتر از یک و نیم متر) خطر انتقال ویروس کرونا را بیش از 4 برابر افزایش می دهد و شهروندان لازم است در موارد غیر ضروری از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.

حضور خادمان حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در بیمارستان شهید کامیاب

  • PDF

همزمان با میلاد امام رضا (ع) خادمان بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)با حضور در بیمارستان شهید کامیاب مشهد، ضمن قدردانی از مدافعان سلامت، برای بهبودی بیماران شفای عاجل از خداوند متعال طلب کردند.

به گزارش وب دا، در این برنامه معنوی، خدام حضرت رضا (ع) ضمن توزیع بسته های متبرک و غذای تبرکی آن حضرت ،برای تمامی بیماران بستری در این مرکز از خداوند منان شفای عاجل طلب کردند.

دکتر مسعود خانی مدیر بیمارستان شهید کامیاب از این اقدام زیبا و عرفانی خدام رضوی که سبب دلگرمی و آرامش خاطر کارکنان و بیماران شد ، از تولیت آستان مقدس رضوی و مسئولین مربوطه اماکن متبرکه و خادمین حضرت قدردانی کرد.

مراکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات سطح یک به مراجعین مشکوک و یا مبتلا به کرونا

  • PDF

رییس کمیته مراقبت و درمان کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با اشاره به راه اندازی برنامه نظام ارجاع در مدیریت بیماران مبتلا به کووید -19 اظهار کرد: در حال حاضر مراکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات سطح یک به مراجعین مشکوک و یا مبتلا به کرونا محسوب می شود.

به گزارش وب دا، دکتر شاپور بدیعی در نشست شورای مدیران معاونت درمان  با بیان اینکه افراد در صورت دارا بودن علائم مورد بررسی و غربالگری قرار می گیرند و در صورت نیاز به سطوح دو و سه ارجاع داده می شوند خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح از ایجاد ازدحام و حضور غیر ضروری شهروندان در اورژانس بیمارستان ها جلوگیری می شود.

وی با تاکید اینکه در مرحله نخست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای برنامه نظام ارجاع بیماران کرونایی موفق عمل نمود و به عنوان الگویی در سطح کشور محسوب می شود خاطر نشان کرد: کاهش فشار مراجعه در مراکز بیمارستانی موجب افزایش عملکرد نیروهای پزشکی و پرستاری و بهبود خدمات رسانی به بیماران می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید-19 در مناطق زیر پوشش دانشگاه، بیمارستان 610 تختخوابی به طور مجدد به پذیرش و بستری این دسته از بیماران اختصاص یافته است و بیمارستان شریعتی نیز کماکان به عنوان مرکز ارجاع بیماران کرونایی در حال فعالیت است.

 

راه اندازی برنامه پزشکی از راه دور در دستور کار کلان منطقه آمایشی 9 قرار گرفته است

  • PDF

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رییس کارگروه پزشکی از راه دور کلان منطقه آمایشی ۹ کشور  اظهار کرد: راه اندازی برنامه پزشکی از راه  دور در دستور کار کلان منطقه آمایشی 9 کشور قرار گرفته است.

دکتر محمود تارا در حاشیه نشست ستاد پزشکی از راه دور کلان منطقه  9 (سپاد 9) در گفتگو با وب دا با اشاره به عزم جدی معاونت درمان وزارت بهداشت در راه اندازی برنامه پزشکی از راه  دور از اوایل شیوع  بیماری  کووید  -19  در کشور  خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت در حال تدوین سیاست ها و استانداردهای کلان ارایه خدمات هماهنگ پزشکی از راه دور در کشور است و کلان منطقه  9 به عنوان نخستین کلان منطقه، در سطح سه استان خراسان رضوی ، شمالی، جنوبی، در جهت الگو سازی یکپارچه استقرار خدمات پزشکی از راه دور اعلام آمادگی  نموده است.

وی تصریح کرد: بزودی ایستگاه های ارایه مشورت تخصصی/فوق تخصصی  پزشکی از راه دور  در بیمارستانهای مادر مستقر شده و در گام اول مسئولیت ارایه مشورت به بیمارستان های دورازدسترس وهمچنین فاقد پزشک متخصص را در مدیریت بیماری کووید-19 به عهده خواهند داشت.

رییس کارگروه پزشکی از راه دور کلان منطقه آمایشی ۹ کشور  اظهار کرد:این ایستگاه ها از طریق سامانه یکپارچه،  خدمات پزشکی از راه دور با ایستگاه های بخشی بیمارستان های مشورت گیرنده در ارتباط همزمان و غیرهمزمان خواهند بود.

وی افزود:همچنین داشبوردی جامع به صورت لحظه ای وضعیت کلیه مشورت های در جریان را در اختیار مدیران و ناظران ستاد قرار خواهد داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در گفتگو با وب دا با تاکید براجرای گام اول که شامل مشورت از راه دوراست اظهار کرد: خدمات الویت دار شامل  مشورت، بیماری های ریوی، عفونی و همچنین آی سی یو می باشد.

دکتر بدیعی افزود: تقویم ساعت حضور اساتید بر حسب تخصص های مورد نیازدرطول هفته تهیه شده است که اینگونه مشورت ها در گام اول به صورت صوتی و یا متنی ارایه شده و در گام های بعدی وارد فاز مشورت های تصویری نیز خواهند شد.