وزير بهداشت،تندیس هتلینگ برتر را به بیمارستان طالقانی مشهد اهدا کرد

  • PDF

تندیس رتبه برتر هتلینگ از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رييس بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد اهدا شد.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در جريان سفر به مشهد مقدس و بازديد از مرکز آموزشي پژوهشي درماني طالقاني، پس از بازدید از بخش های مختلف اين مرکز ، تندیس ویژه خدمات هتلینگ بیمارستانی که یکی از برنامه های طرح تحول نظام سلامت می باشد را به مسوولان این بیمارستان اهدا کرد.
بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 30 بیمارستان کشور در ارائه خدمات هتلینگ رتبه برتر را کسب کرده اند که دو بیمارستان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل بیمارستان های سوانح و حوادث امدادی و طالقانی مشهد، موفق به کسب رتبه برتر خدمات هتلینگ شده اند.

رييس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی طالقانی مشهد اظهار داشت: کسب این رتبه، مرهون فعالیت و تلاش شبانه روزي کارکنان اين مرکز و حمایت های مالی وزارت بهداشت بوده است.

دکتر احسان سلطاني خاطر نشان کرد: افتتاح لابی جدید مرکز، بازسازی اتاق های خصوصی، بازسازی بخش الکتیو مرکز، بازسازی دپارتمان تصویربرداری، ساخت کلینیک ویژه مرکز و بهبود فضای سبز و محوطه بیمارستان از اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء هتلینگ  در اين مرکز به شمار مي رود.

وي  با اشاره ساخت بخش جديد ICU شماره دو اين مرکز و افتتاح رسمي آن در آينده نزديک اظهار داشت: اين بخش به همراه تمامي تجهيزات استاندارد و نوين در قالب 17 تخت ويژه به منظور گسترش خدمات به بيماران ساخته شده است.

مدير بيمارستان طالقاني نيز در اين زمينه اظهار داشت:  فراهم کردن امکانات رفاهی برای بیماران و همراهان آنان از جمله تجهیز تمام اتاق های بیمارستان به تلویزیون و یخچال و همچنین تخت همراه بیمار، راه اندازی بخش وی.آ.پی از جمله خدمات هتلینگ در بیمارستان طالقانی مشهد بوده است.
دکتر مسعود خاني بیان کرد: بیمارستان طالقانی مشهد با ضریب 80 درصدی اشغال تخت هم اکنون تنها بیمارستان حاشیه جاده ای استان خراسان رضوی است که بیماران حوادث و سوانح در مشهد و شهرهای شمالی این استان را زیر پوشش دارد.
به گفته وی، هم چنین بیمارستان طالقانی تنها بیمارستان در استان خراسان رضوی است که به پد فرود بالگرد برای امداد هوایی مجهز است.
بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد با 171 تخت فعال یکی از بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که در سال 1386 به بهره برداری رسید.