انجام بیش از ده هزار زایمان طبیعی در کاشمر بصورت رایگان

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمر اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد توسعه، تجهیز و ارتقای مراکز و تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات درمانی به مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های این شهرستان با دریافت کمترین مبالغ بودیم.

به گزارش وب دا، دکتر یزدانی در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن همایش‌های آبفای شهری این شهرستان برگزار شد،با اشاره به اینکه ازابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد انجام بیش از 10 هزار زایمان طبیعی در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر به‌صورت رایگان بودیم، متذکر شد: دولت نیز در چارچوب این طرح و در راستای سلامت مادران و نوزادان 150 میلیارد ریال طی سه سال به شهرستان پرداخت کرده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به اینکه کاشمر به لحاظ داشتن امکانات و تجهیزات پزشکی علاوه بر جمعیت 170 هزارنفری کاشمر به جمعیت 500 هزارنفری شهرستان‌های مجاور نیز خدمات درمانی ارائه می‌دهد، افزود: در حال حاضر بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) با پیشرفت فیزیکی 80 درصد با مساحت 2 هزار مترمربع به‌عنوان بزرگ‌ترین بلوک زایمانی استانی در دست احداث است .

وی بابیان اینکه به‌زودی شاهد افتتاح و  بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی در راستای گسترش فضاهای  بهداشتی و درمانی کاشمر خواهیم بود، یادآور شد: همچنین ساختمان بخش شیمی‌درمانی بیمارستان شهید مدرس کاشمر تکمیل و آماده بهره‌برداری است، که با بهره برداری از آن، بیماران سرطانی از سرگردانی نجات می‌یابند.

دکتریزدانی با اشاره به انجام بیش از 60 هزار ویزیت سرپایی تخصصی در بیمارستان‌های کاشمر طی سه سال گذشته، گفت: با توجه به حضور بیش از 60 پزشک متخصص در رشته‌های مختلف، عملیات احداث کلینیک تخصصی در کاشمر به پایان می‌رسد و خدمات درمانگاهی و سرپایی به بیماران در این مرکز ارائه می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر بابیان اینکه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلام 80 درصد تجهیزات بیمارستان‌های کاشمر بهسازی و نوسازی شده است، تأکید کرد: کاشمر نخستین شهرستانی بود که موفق به اجرای پرونده الکترونیک سلامت شد و از سال گذشته نیز با ثبت تمامی مشخصات و سوابق پزشکی، 108 هزار شهروند کاشمری مراقبت بهداشتی آنان را در دستور کار قرار داده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.