دکتر هاشمي:لزوم استفاده از تمام ظرفيتهاي قانوني براي ارتقا سطح خدمات بهداشتي و درماني

  • PDF

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي بر لزوم استفاده از تمام ظرفيتهاي قانوني به منظور ارتقاء سطح خدمات بهداشتي و درماني تاکيد کرد.


به گزارش وب دا، دکتر سيد حسن هاشمي در ديدار با استاندار خراسان رضوي،با اشاره به محدودیت های منابع مالی دولتی،اظهار کرد: باید از طریق تغییر کاربری اراضی مازاد موجود و خلق منابع مالی جدید برای اجرا و تکمیل پروژه های نیمه تمام بیمارستانی اقدام کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گفته از سوی دولت، تلاش خواهیم کرد پروژه های دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی به بالاتر را با تخصیص اعتبار مناسب به اتمام برسانیم.
دکتر هاشمی با تاکید براستفاده از ظرفیت خیران و بخش خصوصی در این مسیر، خاطر نشان کرد: با واگذاری پروژه های که کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند به بخش های غیر دولتی، علاوه بر تامین اعتبار، می توان شاهد تسریع در بهره برداری از آن ها باشیم.

استاندار خراسان رضوي نيز در اين ديدار با اشاره به جایگاه منحصر به فرد استان در کشور و وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس، اظهار داشت: این مهم باعث شده تا سالانه پذیرای حدود 25 میلیون زائر از اقصی کشور و دنیا باشیم.
رشيديان افزود: در اين راستا، تامین زیر ساخت های زیارت از جمله اسکان، تردد، امنیت و بهداشت از جمله مهمترین اولویت هایی است که با جدیت دنبال می شود.
استاندار خراسان رضوی به وجود بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی، کادر درمانی مجهز و تجهیزات به روز در استان اشاره کرد و گفت: گردشگری سلامت و توریسم درمانی از جمله مزیت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
رشیدیان در ادامه با اشاره به وجود 12 پروژه بیمارستانی در حال احداث در استان، برنامه ریزی و تلاش برای تکمیل این پروژه ها را ضروری دانست.
وی تصریح کرد: برای تکمیل عملیات ساختمانی این پروژه ها که غالبا دارای 75 درصد پیشرفت است، بدون احتساب تجهیزات پزشکی، حدود 300 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: همچنین برای تکمیل 75 خانه بهداشت در سطح استان که طبق برنامه ریزی ها باید تا دهه فجر به بهره برداری برسد نیز، اعتبار قابل ملاحظه ای نیاز داریم.

گفتنی است در این دیدار مقرر شد کارگروهی با حضور استاندار، معاونان برنامه ریزی و اشتغال، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تعدادی از مدیران مرتبط تشکیل و وضعیت املاک موجود دانشگاه رامشخص کنند و سپس در خصوص آن تصمیمات لازم را با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتخاذکنند.