بررسي روند برنامه تحول نظام سلامت شهرستان کاشمر در شوراي اداري اين شهرستان

  • PDF

همزمان با هفته دولت،مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر در نشست شورای اداری شهرستان، گزارشی از عملکرد اجرای برنامه تحول سلامت ارائه داد.


به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد يزداني در اين نشست با گراميداشت هفته دولت با اشاره به اينکه برنامه تحول نظام سلامت همزمان با سراسر کشور از نيمه ارديبهشت در اين شهرستان نيز به اجرا در آمد اظهار داشت:‌از زمان اجرای برنامه 42 هزار بیمار مراجعه کننده به بیمارستانهای کاشمر از خدمات ویزیت سرپایی بهره مند و هفت هزار و 663 نفر بیمار نيز در اين مراکز بستری شدند.

 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان کاشمر با اشاره به اجرای  بسته ترویج زایمان طبیعی گفت:تعداد یک هزار و هفت مورد زایمان طبیعی از زمان اجرای این برنامه تاکنون در زایشگاه انجام شده است.

 

وی با اشاره به اجرای بسته مقیمی در برنامه تحول نظام سلامت، گفت :خوشبختانه با اجرای این برنامه برخی از رشته های تخصصی از جمله متخصصین زنان در زایشگاه مقیم شدند .

 

دکتر یزدانی با اشاره به اينکه با اجراي بسته حمايتي کاهش پرداختي بيماران بستري يکي از توصيه هاي مقام معظم رهبري در حوزه سلامت و کاهش دغدغه بيماران در حال محقق شدن است گفت: بر اساس اين بسته حمايتي، بیماران حوزه شهری  10درصد هزینه و بیماران روستایی در صورت رعايت نظام ارجاع تنها 5درصد هزیته راپرداخت مي کنند  و متوسط پرداختی مردم در شهرستان کاشمر از 20 درصد به 7 درصدکاهش یافته است.

 

وی گفت :همچنین در راستای رضایتمندی بیماران تمامی خدمات بیماران در محیط بیمارستان در حال انجام می باشد و بیمار برای گرفتن هیچ خدماتي به بیرون ارجاع داده نمی شود وبیمارستان موظف است تمامی دارو وملزومات و آزمایشات  را برای بیمار بستری تامین کند.

 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر به اجرای برنامه هتلینگ در راستای بهسازی فضای فیزیکی بیمار نیز اشاره کرد و گفت: در اين راستا بيش از سه میلیارد ریال جهت بهسازی فضای فیزیکی بیمار در بیمارستانهای کاشمر هزینه شده است.

 

دکتر یزدانی همچنین به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: همزمان باهفته دولت ودر راستای اجرای این برنامه درمناطق محروم عملیات احداث چهارخانه بهداشت در روستاهای ایور، کریز، کسرینه و فرشه آغاز شده است.