نام نویسی در اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور ویژه اعضای هیات علمی

  • PDF

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز نام نویسی در اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق کشور خبر داد.

دکتر اسماعیل زاده در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این اردو با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و به منظورآشنا نمودن اقشار فرهیخته دانشگاهی با حماسه نورانی دفاع مقدس، با همکاری بسیج جامعه پزشکی ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق کشور در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یادآور جنگ هشت ساله و داستان ایستادگی ملت و جوانان این مرز و بوم در مقابل خیانت ها و دشمنی ها، کفر و استکبار جهانی است خاطر نشان کرد:  برگزاری این اردو و بازدید از این مناطق نورانی باعث می شود که اساتید و دانشجویان یاد و خاطره این سرزمین را زنده نگه دارند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در این دوره سه روزه که از 22 الی 25 بهمن ماه برگزار می شود اعضای هیات علمی ضمن بازدید از  تعدادی از یادمان های دفاع مقدس در استان خوزستان ،به صورت میدانی با قسمت هایی از تاریخ نورانی دفاع مقدس آشنا خواهند شد.

لازم به ذکر است این اردو ویژه اساتید و هیأت علمی دانشگاه بوده ،همچنین مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در حال برنامه ریزی جهت اردوی راهیان نور دانشجویان نیز می باشد.

علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و انجام ثبت نام به سایت form.sbjp.irمراجعه نمایند.

اگر از هر چیزی بهترین آن را نداریم، از آنچه که داریم بهترین بهره را ببریم

  • PDF

کارشناس مسائل خانواده در جمع کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: زندگی هر یک از ما، برخوردار از نعمات و داشته های متنوعی است که شاید بهترین نوع آن نباشد، اما بهره گیری بهینه از آنها می تواند زندگی بهتری را برای ما رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، همایش " نشاط و شادی در خانواده " 29 بهمن ماه با حضور بیش از 500 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در تالار رازی دانشکده بهداشت برگزار شد.

در این همایش دکتر صادقیان بر قدرت تفکر و باورهای افراد در پیدایش احساس و رفتار مثبت یا منفی در آنان تاکید کرد و گفت: فکر ما از توانایی شگرفی در خلق یک احساس خوب یا بد و تعمیم دادن آن به اتفاقات پیرامون مان دارد و از آنجا که این احساس تاثیری مستقیم بر رفتار ما خواهد داشت، باید مراقب بود که برآیند آن در رفتار ما به شکل منفی منعکس نشود زیرا مجموعه رفتارهای برآمده از احساس ما، شخصیت مان را در نگاه دیگران شکل داده و اغلب تعامل آنان با ما بر پایه همین نگاه ترسیم می شود.

وی همچنین با بیان اینکه وجود انسان،  توانمند و دارای ارزش های والاست و لازم است که قاعده فکری همه افراد بر پایه این حقیقت بنا شود افزود: علیرغم این توانمندی ها و ارزشهای وجودی، همه ما دارای نقاط ضعف و خصوصیات فکری و رفتاری منفی هستیم که تا زمانیکه در جهت رفع و اصلاح آنها اقدامی نکنیم زمینه رشد کامل و هماهنگ ابعاد وجودیمان فراهم نخواهد شد، برخی افراد در مواجهه با این بحث اظهار می کنند که تفکر و شخصیت ما شکل گرفته و اصطلاحاَ " من همینم که هستم! " اما آنچه بر اساس علم روز می توان به این افراد گفت این است که " همه ما قادر به تغییر هستیم و اغلب نیاز به تغییراتی هم داریم؛ پذیرش همین واقعیت می تواند گام مهمی در جهت رشد و اصلاح شخصیت هر یک از ما باشد.

صادقیان به اهمیت شادی و ایجاد نشاط در فضای خانواده و تاثیر آن در آرامش و موفقیت بیشتر افراد نیز اشاره کرد و گفت: برای شاد بودن و احساس نشاط، لزوما افزایش رفاه مادی و ارتقاء امکانات پیرامونی نیاز نیست، بلکه اصلاح تفکر و نگاه ما نخستین و مهمترین گامی است که باید در این راستا برداشته شود. این اصلاح تفکر و نگاه، سبب می شود به داشته های موجود در زندگی مان بیشتر توجه کنیم و نسبت به آنچه که دیگران در زندگی شان دارند احساس حسرت و حسادت نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: رفتارهایی همچون طبیعت گردی، ورزش و نرمش، استفاده از گل و گیاه طبیعی در محیط منزل و کار و نیز استفاده از عطرهای ملایم در برنامه زندگی خود می تواند در ایجاد احساس آرامش و نشاط در زندگی کمک کند.

    

 

رییس دانشگاه؛ بسیج جامعه پزشکی در امداد رسانی و ارائه خدمات به محرومان نقش موثری دارد

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی در ارائه خدمات در مناطق کم برخوردار و امداد رسانی در زمان وقوع بلایا همواره نقش موثری را ایفا کرده اند اظهار کرد: هیات رییسه دانشگاه نیز به عنوان اعضای بسیج اساتید جامعه پزشکی آماده همکاری برای رسیدن به اهداف این نهاد است.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین بحرینی در نخستین نشست کانون بسیج اساتید جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور جمعی از اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه اساتید با تفکر بسیجی می توانند الگوی مناسبی برای نسل جوان باشند  خاطر نشان کرد: افزایش فعالیت های دانشگاه و استفاده از ظرفیت های اساتید در محورهای مختلف در چشم انداز یک ساله می تواند در هم افزایی مثمر ثمر باشد.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با بیان اینکه بسیج اساتید دانشگاه از سال گذشته به عنوان کانون، زیر مجموعه بسیج جامعه پزشکی تشکیل شده است اظهار کرد: کانون بسیج اساتید جامعه پزشکی جزو ساختار اصلی دانشگاه محسوب می شود و با بنیه قوی درعرصه های علمی وپژوهشی در محورهای بهداشت و درمان  به آحاد مردم خدمات رسانی می کند.

دکتر محمد رضا صابری با  اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه عرصه بسیج یک عرصه عمومی است و به قشر ومنطقه جغرافیای خاصی تعلق ندارد  تصریح کرد: در دانشگاه  ها ضمن ایجاد تفکر بسیجی، باید جوانانی تربیت شوند که همتراز شهید چمران باشند.  

دکتر صابری در ادامه با تاکید بر تهیه سند راهبردی بسیج اساتید توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: برای تهیه سند بسیج اساتید و ترسیم چشم انداز ، ماموریت ، اهداف کلان و راهبردها  از اسناد بالا دستی ،استخراج سند دانشگاه اسلامی، سند جامع نظام سلامت کشور،برنامه راهبردی دانشگاه ،سند توسعه ایران اسلامی از هم فکری اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با نگاه بسیجی و جهادی استفاده شده ،که بر مبنای آن نیز برنامه عملیاتی  تدوین شده است .

رییس شورای بسیج  جامعه پزشکی نیز در این نشست  با تاکید بر رسالت دانشگاه علوم پزشکی  در خدمت رسانی به آحاد مردم اظهار کرد: بسیج اساتید می تواند به عنوان اتاق فکر در کنار هیات رئیسه در گسترش خدمات رسانی به مردم به ویژه ساکنان مناطق کم برخوردار همفکری و هم افزایی داشته باشد.

دکتر رجبی خاطر نشان کرد:بسیج  با رویکرد  اصلی ارتباط با مردم و نیاز های اساسی آنان بایستی همچون دیده بانی در دانشگاه مشکلات را الویت بندی نماید.

 

ابلاغ آیین نامه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت

  • PDF

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، آیین نامه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش وب دا،  فرایند اجرایی این جشنواره از اول بهمن ماه همزمان با نشست کارشناسان قرآنی و مسئولان دبیرخانه‌های جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز می‌شود.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از ۱ بهمن ماه با مراجعه به نشانی  http://quran.behdasht.gov.ir/ در این جشنواره نام نویسی کنند.

در  این آیین نامه تغییراتی نسبت به جشنواره پیشین دیده می‌شود و برخی رشته ها به این جشنواره افزوده شده است. رشته شعر نو در بخش ادبی و رشته مناظره در بخش تیمی از جمله این تغییرات است. در بخش هنری نیز رشته تابلو فرش به دیگر رشته‌ها افزوده شده است. در رشته ترجمه خوانی ترجمه سوره حجرات برای اجرا معرفی شده و رشته نماز به رشته‌های بخش معارفی اضافه شده است. در بخش پژوهشی نیز رشته استارت آپ به دیگر رشته ها افزوده شده است.

گفتنی است اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود.


 

آخرین اخبار