آئین اختتامیه ششمین جشنواره مسیر خوشبختی برگزار شد

  • PDF
مراسم پایانی ششمین جشنواره مسیر خوشبختی و جشن ازدواج 500 زوج دانشجوی دانشگاه های خراسان رضوی به همراه محفل شعر وصال برگزار شد.

مراسم پایانی ششمین جشنواره مسیر خوشبختی و جشن ازدواج 500 زوج دانشجوی دانشگاه های خراسان رضوی به همراه محفل شعر وصال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی خراسان رضوی، آئین اختتامیه ششمین جشنواره مسیر خوشبختی شب گذشته با حضور دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مسئولان ارشد دانشگاهی، استانی و جمعی از دانشجویان دانشگاه های خراسان رضوی در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

 ساده زیستی، زندگی مشترک را راحت می کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا (س) و جشن ازدواج زوج های دانشجو به آنان توصیه کرد: ساده زیستی را در زندگی مشترک پیشه کنند تا زندگی راحتی داشته باشند.

دکتر دارابی از دوران دانشجویی به عنوان فرصتی مغتنم، بانشاط و فراموش نشدنی در زندگی افراد یاد کرد و گفت: علیرغم سختی ها و مرارت های این دوران، ازدواج کردن در این مقطع زمانی می تواند به عنوان یکی از بهترین تجربه های فرد در زندگی او ماندگار شود.

وی اشاره ای به ازدواج خود در دوران دانشجویی نیز داشت و در خصوص آن گفت: مراسم ازدواج ما در سال 61 با قرائت خطبه عقد در محضر امام خمینی (ره) شکل گرفت و با همه فراز و نشیب ها، این دوران (دانشجویی) در حالی به پایان رسید که ما صاحب سه فرزند بودیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به جایگاه ویژه والدین و ضرورت احترام به آنان اشاره و خطاب به دانشجویان گفت: والدین شما از کودکی تا دوران دانشگاه زحمات زیادی را برای شما متحمل شده اند و هیچ کس همانند آنان نگران مسیر زندگی شما نیست؛ آنان همواره آرزومند خوشبختی و سعادت شما هستند و لذا همواره باید قدردان زحمات آنان باشید.

وی بر لزوم داشتن درک و احترام متقابل و حفظ آرامش در زندگی مشترک جوانان نیز تاکید کرد و گفت: امیدوارم در مسیری که شما جوانان برای ازدواج در دوران دانشجویی برگزیده اید، خاطرات خوشی را تا پایان عمر در کنار هم تجربه کنید و این خاطرات چراغ راه زندگی فرزندانتان باشد.

 ازدواج دانشجویی از پایدارترین ازدواج هاست

مسئول شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان رضوی نیز در این مراسم از پایداری ازدواج های دانشجویی مطابق با پژوهش های انجام شده در کشور گفت و تاکید کرد:علیرغم برخی اظهار نظر های غیر کارشناسی و فاقد مبنای آماری، ازدواج های دانشجویی از موفق ترین نوع ازدواج هاست که ضرورت تقویت آن در بین جوانان احساس می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی از حمایت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فرایند برگزاری برنامه های ستاد ازدواج دانشجویی استان نیز تقدیر و خاطر نشان کرد: این پشتیبانی بویژه از سوی ریاست دانشگاه و معاونت توسعه مدیریت ومنابع زمینه ای مساعد را فراهم ساخت تا امشب بتوانیم مراسم جشن زوج های جوان دانشجو را در مکانی بسیار مناسب برگزار کنیم.

در ادامه مراسم، محفل شعر وصال با حضور  قاسم رفیعا (شاعر و طنزپرداز مطرح کشوری) و دکتر هادی منوری ( داور جشنواره های ادبی) برگزار و به آثار منتخب دانشجویی در بخش شعر جوایزی اهدا شد. پخش کلیپ جشنواره و اجرای مسابقه‌ی شاد با مشارکت چند تن از زوج های دانشجو از دیگر برنامه های این مراسم بود.

آخرین اخبار