برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن

  • PDF

همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن، مراسم جشنی از سوی دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری دانشجویان فعال فرهنگی در تالار ابن سینای این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، این مراسم که با حضور میهمانان ویژه؛ "دکتر زهرا مشکات عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد" و مادر شهید مدافع حرم " محمد جاودانی" برگزار گردید، همراه با برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، مسابقات و سرگرمی، تواشیح، گفتگو با میهمانان ویژه‌ی مراسم و تئاتر ( نصر ظهور ) بود.

لازمه‌ی موفقیت " برنامه ریزی و تلاش" است

دکتر زهرا مشکات عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم ضمن اشاره به فرایند سال های تحصیل و تدریس خود، مهمترین فاکتورهای پیشرفت در این مسیر را " برنامه ریزی و تلاش" در جهت اهداف دانست و به دانشجویان توصیه کرد: برنامه ریزی و تلاش در تمام مراحل زندگی و از جمله تحصیل را فراموش نکنند.

وی با اشاره به نقش همسری و مادری خود، مهترین رسالت یک زن در زندگی را انجام کامل این نقش برشمرد و تاکید کرد: دانشجویان باید پس از ازدواج انجام وظایف همسری و مادری را در اولویت قرار دهند و شرایط خانواده را به گونه ای مدیریت کنند که فضای مساعدی بویژه برای پرورش صحیح فرزندان و پیشرفت آنان فراهم شود.

ویژگی های فرزند شهید از زبان مادر

در بخش دیگری از این مراسم مادر شهید مدافع حرم " محمد جاودانی " به بیان ویژگی های فرزند شهیدش پرداخت و گفت: محمد همواره سعی می کرد ضمن تقویت ویژگی های مثبت درونی خود از رذائل اخلاقی و رفتارهایی که او را از خدا دور می کرد پرهیز کند؛ چنانچه احساس می کرد مجلسی رنگ و بوی غیبت، سخن چینی، تهمت و... دارد بی درنگ آن را ترک می کرد و در این خصوص با کسی تعارف یا مدارا نداشت.

وی حفظ حریم ها و رعایت شئونات اسلامی را از دیگر ویژگی های بارز این شهید دانست و افزود: شهید جاودانی در برخورد با نامحرم همواره پایبندی خاصی به رعایت اصول شرعی داشت و رفتارهای او در این باره همواره برای دیگران الگو بود.

این مادر شهید همچنین، با بیان اینکه انجام اعمال نیک پیش شرط قرار گرفتن در مسیر درست زندگی است افزود: اگر رفتار مان همچون شهدا برای خدا خالص شود قطعا خداوند مسیر درست را به ما نشان خواهد داد و انشاالله در این مسیر سعادتمند خواهیم بود.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار