دومین کنگره ملی شهدای دانشجو در مشهد برگزار شد

  • PDF

دومین کنگره ملی شهدای دانشجو با محوریت گرامیداشت شهدای دانشجوی مدافع حرم با مشارکت دانشگاه ها به دبیری بسیج دانشجویی و ریاست وزیر علوم برگزار شد.

به گزارش وب دا؛ امیر وجدانی نیا؛ دبیر دومین کنگره ملی شهدای دانشجو در گفت‌وگو با وب دا؛ در حاشیه برگزاری این مراسم، گفت: این کنگره در سه بخش دانشگاهی، استانی و کشوری از سال 1395 کار خود را آغاز کرده است و تا کنون بیش از 750 دانشگاه یادواره دانشگاهی خود را برگزار کرده اند.

وی ادامه داد: تا کنون 22 استان نیز یادواره استانی شهدای دانشجو را برگزار کرده اند و دیگر استان ها این اقدام را در دست اجرا دارند.

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو، تصریح کرد: این کنگره با مشارکت همه دستگاه های دانشگاهی اعم از وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان، فنی و حرفه ای و به دبیری بسیج دانشجویی و ریاست وزیر علوم آغاز به کار کرده است.

وجدانی نیا تاکید کرد: در مدت برگزاری این کنگره تا کنون تولید 94 مستند، 53 قطعه موسیقی، 77 عنوان کتاب، 133 نمایش و تئاتر، 145 مسابقه ورزشی در محیط های دانشجویی، 415 شب خاطره دفاع مقدس، 38 نرم افزار و هزار و 371 دیدار با خانواده های معظم شهدا انجام شده است.

وی بیان داشت: در دومین کنگره ملی شهدای دانشجو از خانواده معظم 22 شهید دانشجو از سراسر کشور جهت تکریم مقام شهید دعوت به عمل آمده است.

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو ابراز داشت: رونمایی از 11 جلد کتاب با محوریت شهدای دانشجو، رونمایی از قطعه موسیقی جدید مجید اخشابی در خصوص شهدای دانشجو و حضور مسئولین محلی، وزیر علوم، روسای دانشگاهی، مسئولین بسیج دانشجویی و غیره از بخش های مهم دومین کنگره ملی محسوب می شود.

وجدانی نیا، شعار محوری این برنامه را ذلت نمی پذیرم دانست و تاکید کرد: دانشگاه های مختلف از جمله( علوم پزشکی، فردوسی، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، فرهنگیان و علمی و کاربردی) در حاشیه برگزاری کنگره غرفه شهدای دانشجوی خود را برپا کرده و به معرفی شهدای خود  پرداختند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار