عملکرد معاونت فرهنگی دانشجویی در فصل بهار

  • PDF

معاون دانشجویی فرهنگی؛ مباحث قرآنی برای نسل جدید  باید با یک ادبیات نوگرایانه همراه باشدکسب رتبه های برتر کشوری در جشنواره های فرهنگی و قرآنی از مهمترین دستاوردهای معاونت دانشجویی فرهنگی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کسب رتبه های برتر کشوری در جشنواره های فرهنگی و ورزشی را از مهمترین دستاوردهای این معاونت در سه ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.

به گزارش وب دا، حجت الاسلام دکتر ابراهیمی اظهار داشت: كسب 11 رتبه كشوري در مرحله پایانی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در رشته های فیلم، تئاتر، هنرهاي تجسمی، ادبی و هنري و كسب رتبه نخست كشوري در زمینه تعداد شركت كنندگان در رشته معارف قرآنی و سیره معصومین (ع) از جمله دستاوردهای این معاونت در سه ماهه نخست سال جاری به شمار می رود.

وی با اشاره به برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور خاطر نشان کرد: این جشنواره با شرکت یک هزار نفر از دانشگاهیان این دانشگاه در حال برگزاری است و تا کنون40 نفر از برگزیدگان بخش كتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به تصویب بهسازی و بازسازی خوابگاه های دانشجویی پردیس دانشگاه در هیات رییسه دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس کار بازسازی و بهسازی خوابگاه های دختران (بهارستان ۲ و ۳)، و خوابگاه بوستان پس از اتمام امتحانات دانشجویان در خردادماه سال جاری، آغاز شد تا پیش از آغاز سال تحصیلی آماده بهره برداری شود.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی به شفاف سازی عملکرد کلیه واحدها در این معاونت اشاره و تاکید کرد: کلیه واحدها در معاونت فرهنگی و دانشجویی باید به صورت شفاف عملکرد خود را بر روی سایت منعکس کنند و خدماتی را که ارائه می دهند با عدد و رقم بودجه ای که صرف شده مشخص کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزاری اردو های دانشجویی به مناطق گردشگری استان، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه دانشجویان در قالب موضوعات مختلف همچون، باید ها و نباید های ازدواج، پیشگیری از اعتیاد، کنترل خشم، برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، برگزاری دوره های مربیگری بازی های بومی و محلی، برپایی نمایشگاه های فرهنگی و هنری را از دیگر اقدامات این معاونت در سه ماهه نخست سال جاری برشمرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی در ادامه،  شفاف سازی عملکرد و ارائه برنامه عملیاتی کلیه واحدها در راستای خود نظارتی و کاهش تصدی گری در برنامه های فرهنگی با واگذاری مسئولیت به دانشجویان را از عمده برنامه های این معاونت در سال جاری عنوان کرد.

وی گفت: در حوزه دانشجویی با دو شعار قانون مداری و اخلاق مداری نقشه راه خود را آغاز کرده ایم؛ زیرا معتقدیم در حوزه اداری تا ضوابط به درستی اجرا نشود و همراه با گرایش اخلاقی نباشد چندان موفق نخواهیم بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به کاهش تصدی گری در اجرای برنامه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: در سال جاری تلاش داریم تا ارتباط خود با تشکل های دانشجویی را افزایش داده و بسیاری از برنامه های فرهنگی را به دانشجویان واگذار کنیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار