ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی به 800 نفر در قالب اردوی جهادی دانشگاه

  • PDF

نام نویسی در اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهدنخستین دوره از اردوهای جهادی سال جاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این اردوها در راستای ارائه خدمت به ساکنان مناطق کم برخوردار و محروم طی روزهای 11 و 12 مرداد با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

دکتر اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: در این اردو بسته خدمات بهداشتی درمانی و آموزشي شامل آموزشهاي بهداشتي، معاینات پزشکی، خدمات دندان پزشکی، بینایی سنجی و مامایی و همچنین غربالگری قند و فشار خون و HIV به بیش از 800 نفر ارائه گرديد و بيش از 4340مورد خدمتي انجام شد.

وی با بیان اینکه امسال برای دومین سال متوالی اردوهای جهادی در قالب «ستاد اردوهای جهادی» سازماندهی می‌شود خاطر نشان کرد: در اردوهای جهادی سال جاری تاکید بر آموزش عمومی سلامت با هدف پیشگیری و ارتقای فرهنگ سلامت پررنگ تر از سال‌های قبل خواهد بود.

دبیر ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: از مهمترین ابتکارات انجام شده در این اردوی دوروزه که برای اولین بار در اردوهای جهادی صورت گرفت، توزیع بن کارت‌های سلامت  ویژه  دریافت خدمات رایگان برای نیازمندان بود، این بن کارت‌ها در بخش‌های مختلف پزشکی ، دندانپزشکی ، مامایی و بینایی سنجی تهیه و با همکاری رابطان بهداشتی در منطقه ، مدیران مدارس و افراد معتمد محلی  و با شناسایی محرومین که اغلب از ایتام و خانواده های محروم بودند توزیع شد.

وی خاطر نشان کرد: دور دوم اردوهای جهادی دانشگاه ،۲۵ و ۲۶ مرداد با مشارکت معاونت توسعه، معاونت درمان، معاونت بهداشتی، بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانشجویی، کانون ارتقاء سلامت، کانون هلال احمر، کانون جهادی سحاب، کانون قاصدک، اداره آموزش و پرورش و مرکز بهداشت شماره دو برگزار می شود.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: در هر تیم اعزامی پزشک، دندان پزشک، بینایی سنج، ماما، همکاران بهداشتی، دانشجویان رشته‌های مختلف، اعضای هیأت علمی و کارمندان حضور دارند.

علاقمندان برای نام نویسی و حضور در این اردوهای جهادی می توانند به سامانه فرهنگی دانشگاه به نشانی اینجا  مراجعه نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.