ارزشگذاری جایگاه نخبگان دانشگاهی، در ارتقاء پیشرفت های کمی و کیفی دانشگاه اثرگذار است

  • PDF

مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در نشستی صمیمانه با جمعی از دانشجویان مدال آور المپیادهای علمی دانشگاه، بر جایگاه شاخص اساتید و دانشجویان نخبه تاکید و ارج نهادن به این جایگاه را در رشد کمی و کیفی دانشگاه موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این دیدار دکتر طباطبایی از حضور نخبگان دانشگاهی ( اعم از اساتید و دانشجویان) در فضای دانشگاه به عنوان فرصتی بالقوه در جهت پیشرفت های بیشتر علمی و فرهنگی دانشگاه یاد کرد و افزود : شناخته شدن این قشر برجسته در فضای دانشگاه نه تنها انگیزه آنان برای تلاش های بیشتر علمی را موجب میشود بلکه زمینه ساز حضور شمار بیشتری از دانشجویان در فضاهایی همچون المپیادهای علمی خواهد بود.

وی همچنین، با اشاره به نقش این دانشجویان در آینده‌ی حوزه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: همه ما علاوه بر رسالت های شغلی و تحصیلی، نقش های عام اجتماعی نیز داریم که باید نسبت به آن متعهد و دغدغه مند باشیم و سختی ها و موانع موجود در مسیر نباید ما را نسبت به این دغدغه ها بی تفاوت سازد؛  بلکه باید تلاش کنیم با بهره گیری صحیح از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود، هر یک به سهم خود گامی در جهت اعتلای میهن اسلامی مان برداریم.   

دکتر طباطبایی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ این نشست بتواند مطلعی بر ارتباطات بیشتر نخبگان دانشگاهی با مجموعه دفتر نهاد باشد و با حل چالش های پیش روی این دانشجویان، زمینه کسب افتخارات علمی بیشتر برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد فراهم گردد.

در ادامه این جلسه دانشجویان برتر المپیادهای علمی دانشگاه به طرح نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف آموزشی و فرهنگی پرداختند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.