۱۳ آبان یادآور حماسه ملت بزرگ ملت ایران در مایوس کردن استعمار گران است

  • PDF

سیزده آبان یکی از روزهای درخشانی است که بر تارک تاریخ مقدس انقلاب اسلامی نورافشانی می کند؛ سیزده آبان به تنهایی بستر وقایع مهمی شد، که هر کدام نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است، روزي که دشمن با توسل به سیاست کهنه خود دانش آموزان و دانشجویان را به خاک و خون کشید به این امید واهی که شاید بتواند آنان را از مسیر انقلابی خویش باز دارد.

به گزارش وب دا، سیزده آبان یادآور حماسه ملت بزرگ ایران است، روزی که استعمارگران را مأیوس ساخت و درسی به آنان آموخت که توان فراگرفتن آن را در هیچ مکتبی نداشتند.

۱۳ آبان سالروز سه واقعه بزرگ تاريخ انقلاب اسلامي، تبعيد حضرت امام خميني (ره) به تركيه در سال ۱۳۴۳، به خاك و خون كشيدن دانش آموزان در اعتراض به دخالت‌هاي آمريكا در سال ۱۳۵۷ و تسخير لانه جاسوسي توسط دانشجويان خط امام در سال ۱۳۵۸ بوده و گراميداشت آن به معناي انتقال درس‌ها و پيام‌هاي آن به نسل‌هاي آينده است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن دعوت از تمامی قشرهای جامعه برای شرکت در راهپیمایی روز ۱۳ آبان تاکید نموده است، امسال نیز ، دانشجویان آگاه، اساتید فرهیخته و کارکنان خدوم دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني در سراسر استان خراسان رضوي همگام با سایر قشرهاي مختلف مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی، با گامهایی استوار، مصمم و پرخروش در صفوفی به هم پیوسته در راهپیمایی باشکوه و سراسری ۱۳ آبان  شرکت خواهند کرد و بار دیگر وحدت، اقتدار و عزم ملی را برای پاسداشت دستاوردهای انقلاب به جهانیان نشان خواهند داد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار