حضور دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راهپیمایی 13 آبان

  • PDF

دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، بار دیگر با آرمان‌های امام و رهبری و شهدا تجدید پیمان کردند.  

به گزارش وب دا، خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعم از رییس دانشگاه، معاونین، جمعی از مدیران، کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان همراه با قشرهای مختلف مردم، با حضور در میدان بسیج با گرامیداشت این روز، توطئه‌ دشمنان ایران و استکبار جهانی علیه کشور را بی‌اثر دانسته و  با تجدید بیعت با امام راحل، آرمان‌های انقلاب اسلامی، پشتیبانی خود را  از انقلاب اسلامی بار دیگر ثابت کردند.

روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

 تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار