روحیه پرسشگریِ فرزندان در خصوص موضوعات دینی، باید تقویت شود

  • PDF

یک پژوهشگر مسائل دینی در جمع کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: وجود روحیه پرسشگری در فرزندان که نشان از عدم بی تفاوتی آنان نسبت به مسائل دینی دارد ، نقطه قوتی است که باید با مشوّق های مختلف تقویت شود.

به گزارش وب دا، حجت الاسلام مهدی کاظمی که در همایش " مدیریت معنوی فرزندان با رویکرد شیوه های دعوت به نماز" سخن می گفت، از موضوع نماز به عنوان یک از مولفه های بازدارنده در بروز رفتارهای ناهنجار در فرزندان یاد کرد و افزود: چنانچه بحث نماز و موضوعات مشابه آن را با ادبیات خود کودکان و نوجوانان بیان کرده و مشوق هایی را نیز در خصوص آن اِعمال کنیم، قطعا میل آنان به نماز و دیگر مسائل دینی بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام کاظمی توجه به نیازهای روانی فرزندان از جمله نیاز به آرامش، امنیت و کرامت را از جمله پیش شرط های حرکت فرزندان به سمت مسائل دینی برشمرد و افزود: فرزندانی که در خانواده ای آرام و توأم با احترام رشد می کنند و ازسوی والدین خود مورد تکریم قرار می گیرند، انگیزه بیشتری برای انجام واجبات دینی دارند و این نکته نیز مهم است که مهمترین الگوی آنان در چنین دوره ای والدین شان هستند، بنابراین انجام دقیق و مشتاقانه اَعمال دینی توسط والدین تاثیر بسزایی در ترغیب آنان به انجام این مهم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دعوت دیگران به نماز تاثیرات دنیوی و اخروی بسیاری را در پی دارد افزود: در روایات دینی ما بیان شده که چنانچه فردی دیگران را امر به معروف کند، در قیامت به مقامی خواهد رسید که دیگران به او غبطه خواهند خورد؛ و چه معروفی مهمتر از نماز که مهمترین عمل دینی مسلمانان است و قطعا پاداش معنوی بسیاری را در بر خواهد داشت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار