بحث " ازدواج و خانواده " از جمله مسائل زیربنایی سلامت در جامعه است

  • PDF

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان خراسان رضوی در دیدار با مدیر مرکز همسان گزینی خشت اول، بحث ازدواج و تشکیل خانواده را از جمله مسائل زیربنایی در سلامت یک جامعه عنوان و بر آمادگی این واحد دانشگاهی جهت همکاری با مرکز همسان گزینی خشت اول در موضوعات مرتبط با بحث " ازدواج و خانواده" تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این دیدار که دکتر قضاوی مدیر سلامت و جمعیت دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور داشت، حجت الاسلام مجیدی مدیر مرکز همسان گزینی خشت اول در مقدمه ای به توضیح فعالیت های این مرکز و فرایند همسان گزینی مراجعان در آن پرداخت و ضمن قدردانی از همکاری های گذشته مراکز بهداشت استان با مرکز همسان گزینی خشت اول بر تدام این همکاری ها تاکید کرد.

دکتر مهدی قلیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رییس مرکز بهداشت استان هم در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت موضوع " ازدواج و خانواده" به عنوان مباحث زیربنایی در سلامت جامعه، از فعالیت های مرکز همسان گزینی استقبال و نسبت به همکاری لازم در حوزه ازدواج و خانواده با این مرکز تاکید کرد.

در پایان این دیدار با توافق طرفین مقرر گردید پس از ماه مبارک رمضان جلسه ای با حضور دکتر طباطبایی رییس دفتر نهاد دانشگاه و پرسنل اداری مراکز بهداشت استان برگزار گردد. همچنین خدمات و مراحل همسان گزینی به پرسنل اداری مراکز بهداشت استان ایمیل گردد.تعامل بیشتر واحد خواهران مرکز خشت اول با امور بانوان سلامت جمعیت و خانواده‌ی مراکز بهداشت از دیگر توافقات انجام شده در این نشست بود.

ازدواج آگاهانه، از مهمترین مولفه های سلامت اجتماعی است

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی نیز در دیدار با مدیر مرکز مشاوره و همسان گزینی خشت اول ضمن اطلاع از برنامه های و فعالیت های این واحد، خدمات آن مرکز را در جهت تحقق ازدواج آگاهانه و تحکیم بنیان خانواده شایسته و ضروری دانست.

دکتر خدایی ضمن علمی خواندن پروسه‌ی همسان گزینی مرکز خشت اول، مهمترین دستاورد این فرایند را حفظ کرامت و شأن زنان، دختران و خانواده های آنان دانست.

وی همچنین با اشاره جایگاه مقدس و شایسته " خانواده " و " ازدواج " در سلامت یک اجتماع، ازدواج آگاهانه را از مهمترین مولفه های سلامت اجتماعی برشمرد و بر آمادگی خود و همکاران در امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جهت تقویت هر چه بیشتر فعالیت های مرکز همسان گزینی خشت اول تاکید کرد.

مدیر مرکز همسان گزینی خشت اول نیز ضمن قدردانی از حضور دکتر خدایی در این مرکز، به تبیین برنامه ها و فعالیت های مدون مرکز مشاوره و همسان گزینی در حوزه جوانان و خانواده و پاسخگویی به پرسش های مرتبط با این موضوع پرداخت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار