رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: خدمات بسیج جامعه پزشکی در حوزه سلامت ارزنده و اثر گذار است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی در کنار حفظ ارزش های مقدس نظام اسلامی تا کنون خدمات ارزنده ای را در حوزه سلامت و خدمات رسانی به محرومان داشته است.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در مراسم تکریم و معارفه رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه  در دین مبین اسلام به حوزه سلامت تاکید فراوانی شده و در دولت یازدهم و دوازدهم نیز جزو اولویت های دوم و سوم بوده است خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه سلامت، وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند بار سلامت کشور را به دوش بکشد و باید برای ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی دیگر سازمان ها و ارگان ها نیز مشارکت و همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت پس از وزارت آموزش و پرورش گسترده ترین سازمان محسوب می شود تصریح کرد: در حال حاضر سازمان های مردم نهاد، خیران سلامت و بسیج سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی نیز در حوزه سلامت فعالیت می کنند و نقش موثری در این زمینه ایفا می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی تا کنون اقدامات گسترده ای را در ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی و طرح های مهمی همچون پویش کنترل فشار خون، ریشه کنی فلج اطفال، اجرای طرح شهید رهنمون و برگزاری اردوهای جهادی داشته است خاطر نشان کرد: حوزه سلامت تک بعدی نیست و نیاز است برای ارتقاء آن تمامی رده های پزشکی و درمانی از جمله پزشکان، پرستاران، ماماها و .....با آن مشارکت و همکاری داشته باشند.

دکتر دارابی با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی با برگزاری اردوهای جهادی و اعزام تیم های پزشکی و درمانی به مناطق محروم و کم برخوردار نقش موثری در ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی ایفاء می کند خاطر نشان کرد: برای موفقیت در حوزه سلامت نیازمند مشارکت بسیج جامعه پزشکی هستیم و  در این راستا وظیفه خود می دانیم هر گونه حمایتی که لازم است انجام شود.

وی با بیان اینکه به هر میزان که در حوزه ارتقاء شاخص های بهداشتی موفق عمل کنیم نیاز به درمان و تخت های بستری و هزینه های هنگفت در این زمینه کاهش پیدا می کند اظهارکرد: بسیج جامعه پزشکی در این زمینه می تواند نقش موثری داشته باشد و امیدواریم برنامه های این نهاد ثمر بخش همواره ادامه دار باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان از خدمات دو دهه فعالیت دکتر جلالی رییس پیشین بسیج جامعه پزشکی که در دوران تصدی تعامل و همکاری بسیار خوبی با دانشگاه داشت و برنامه های متعددی را نیز در راستای محرومیت زدایی و ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی طراحی و به اجرا رساند قدردانی و برای دکتر ذاکریان رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی آرزوی موفقیت نمود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار

IMAGE
خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت ( پنج شنبه, 08 اسفند 1398 )