مدیر تربیت بدنی دانشگاه:علل ابتلا به بسیاری از بیماری ها ریشه در عدم تحرک دارد

  • PDF

 دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ردیف دانشگاه های برتر در حوزه ورزشمدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در  این دانشگاه برنامه های مختلفی برای فعالیت بدنی کارکنان، دانشجویان و اعضای هیات علمی اجرا می شود اظهار کرد: با گسترش شهرنشینی و بی تحرکی بیماری های مختلفی به ویژه غیر واگیر افزایش پیدا کرده است که می توان با انجام فعالیت های ورزشی مستمر  و تغییر سبک زندگی از بروز آن جلوگیری کرد.

عباس چمنیان به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی درگفتگو با وب دا، خاطر نشان کرد: ۲۶ مهر الی ۲ آبان ماه هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است، که به عناوین مختلف، فعالیت هایی صورت می گیرد و یادآور این است که قرن ۲۱، قرن تحرک و ورزش است و از آنجایی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت و تندرستی محسوب می شوند، بنابراین بایستی که کارکنان و دانشجویان بیش از بقیه اقشار، پیشرو و الگو ورزش و تحرک و سلامتی باشند تا بتوانند پیام سلامتی را به بقیه اقشار جامعه برسانند.

وی تصریح کرد: بر این اساس تمام فعالیت هایی که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد سازماندهی می شود هدف مشخصی را دنبال می کند که مهمترین آن ایجاد زمینه‌های تحرک و نشاط بین دانشجویان و کارکنان است که خارج از فضای کلاسی و یا کارمندی صورت می گیرد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اقدامات مدیریت تربیت بدنی برای ارتقای بهبود وضعیت سلامت کارکنان خاطر نشان کرد: زندگی ماشینی امروز در همه اقشار جامعه به حدی رسوخ کرده است که خیلی از بیماری ها و از جمله بیماری های غیرواگیر ریشه در عدم تحرک دارد، افرادی که کار اداری دارند و فعالیت کم تحرکی دارند طبیعتاً نیاز بیشتری به تحرک جسمانی پیدا می کنند، به همین دلیل اگر کارکنان بتوانند برنامه ریزی و فعالیت جسمانی روزمره فارغ از ساعت اداری باشد داشته باشند،  می توانند در توسعه سلامت دانشگاه و به عنوان یک شهروند در توسعه جامعه سالم نقش داشته باشند.

چمنیان ضمن تبریک هفته تربیت بدنی به تمامی دانشگاهیان از حمایت های رییس و هیات رییسه دانشگاه در اجرای برنامه های مختلف ورزشی قدردانی نمود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.