تبدیل شدن " من " به " ما "؛ مهمترین عامل موفقیت در کارهای گروهی و تیمی

  • PDF

دکتر سعید قاسمی کارشناس و مشاور حوزه‌ی فرهنگی در جمع دانشجویان عضو " طرح فرهنگی رویش " گفت: مهمترین عاملی که سبب می شود فعالیت های گروهی و تیمی ( نسبت به کارهای فردی)، نتیجه بهتری داشته باشند، تجمیع " من " ها در یک کلیدواژه به نام " ما" است.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در ابتدای این کارگاه آموزشی دکتر قاسمی کلیاتی را در خصوص اهمیت جهانبینی و بینش توحیدی انسان و نقش این نگاه در اتصال او به دیگر پدیده های هستی بیان و تاکید کرد: یک ذهن جهان شمول و کل‌نگر با تأمل و تفکر در نظام خلقت، در می یابد که نظم و هماهنگی دقیقی بر پدیده های جهان حاکم است و نوعی از کار گروهی منسجم بر عملکرد بسیاری از این پدیده ها حاکم است.

 وی با بیان اینکه برنامه ریزی فعالیت های گروهی و تیمی در امور مختلف زندگی اجتماعی ما نیز می تواند الهام گرفته از همین نظم حاکم بر نظام هستی باشد افزود : لازمه‌ی موفقیت چنین برنامه ریزی هایی پرهیز از " منیّت گرایی، غرور ، تکبر و خود‌برتربینی " از یکسو و همکاری منسجم و همراه با تعهد، برنامه ریزی دقیق و طراحی نقشه راه از سوی دیگر در ترسیم فرایند حرکت است.

دکتر قاسمی همچنین با اشاره به فاکتورهای تاثیرگذار در موفقیت کارهای گروهی و تیمی گفت: مهمترین عاملی که سبب می شود فعالیت های گروهی و تیمی ( نسبت به کارهای فردی)، نتیجه بهتری داشته باشند، تجمیع " من " ها در یک کلیدواژه به نام " ما" است.

گفتنی است؛ کارگاه های آموزشی- فرهنگی " طرح رویش " در راستای برنامه های طرح توانمندسازی فرهنگی دانشجویان، از ابتدای سال تحصیلی جدید با حضور دانشجویان جدیدالورود ( ورودی 98-99) از سوی دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری می باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.