پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز دندانپزشک

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی فرا رسیدن 23 فروردین روز دندانپزشک، را به  قشر فرهیخته دندانپزشکان در سراسر استان خراسان رضوی تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، دندانپزشکان بعنوان یکی از اعضای تیم سلامت؛ با توجه به خدماتی که در راستای درمان بیماری‌های دهان و دندان، ارتقای سطح سلامت، پیشگیری و آموزش روش‌های بهداشتی به افراد جامعه ارایه می دهند، نقش بسیار مهم و قابل توجهی در نظام سلامت و ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه ایفا می کنند.

بدون شک، روزدندانپزشک، روز بزرگ‌داشت علم برآمده از ایمان و معرفت و روز تکریم فرزندان فرهیخته و مستعد سرزمینی است که اراده کردند تا با الگو برداری از پیشکسوتان نامدار خود، احیاگر گذشته افتخارآفرین علمی آنان شده و جایگاه شایسته خویش را در این راه دشوار به اثبات برسانند.

در سیاست‌های سازمان جهانی بهداشت در زمینه سلامت و بهداشت دهان و دندان تا سال 2020 میلادی، سلامت دهان و دندان جزء لاینفک و ضروری سلامت افراد جامعه و عاملی تعیین‌کننده در کیفیت زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود.

همچنین امروزه مشخص شده است که حفظ سلامت دهان و دندان، می تواند بروز بسیاری از بیماری ها را کاهش دهد. بنابراین اهمیت دادن به بحث سلامت دهان در نهایت منجر به ارتقاء سلامت آحاد جامعه خواهد شد و در این راستا تقدیر از خدمات دندانپزشکان آنان را به ارائه هرچه بهتر وظایف حرفه ای خود ترغیب خواهد کرد .
بر خود لازم می‌دانم تا روز دندانپزشک را به تمامی اساتید، اعضای هیات علمی، دندانپزشکان، دانشجویان عزیز دانشکده دندانپزشکی و معاونت بهداشتی، که در مسیر سلامتی جامعه گام برداشته و دانش، تجربه و مهارت خود را برای خدمت به مردم بکار می‌گیرند، تبریک و شادباش گفته و برای همه تلاشگران این راه مقدس سربلندی، عزت، سلامتی و توفیق روزافزون را از درگاه ایزد منان مسئلت نمایم.

نظرات   

# اprofesor of pathology anatomical and clinicalabbasali omidi asrafi 1397-01-22 19:25
موفق با شید
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار