پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی داوطلب

  • PDF

رییس دانشگاه،مرحوم نوربخش شخصیتی نخبه و مدیری توانمند بودرييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پيامي ضمن تبریک روز جهانی داوطلب به تمامی فعالان این عرصه اظهار کرد: داوطلبین سلامت به عنوان حلقه های اتصال مردم با نظام سلامت، همواره متولیان بهداشت و سلامت کشور را در امر ترویج فرهنگ سلامت و انتقال مفاهیم و رفتارهای سالم به آحاد مردم  یاری کرده اند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است: توجه به فعالیت های داوطلبانه برای تامین، حفظ و ارتقای عادلانه سلامت در کشور، قدمتی دیرینه دارد و تربیت بیش از ۲۰۰ هزار داوطلب سلامت در کشور در طول سالیان گذشته و خدمات ارزشمند آنها در زمینه آموزش سلامت به مردم و همکاری با مراکز ارائه خدمات بهداشتی در ارائه بهتر انواع خدمات بهداشتی به اقشار آسیب پذیر جامعه، سند افتخاری برای نظام ارائه مراقبت­های اولیه بهداشتی در کشور است.

برنامه داوطلبان الگوي عيني واقعی مشارکت مردم در ارتقاء سلامت جامعه است که بدون هیچ گونه چشم داشتی در توسعه کمي و کيفي برنامه‌هاي سلامت، حل مشکلات سلامت، ترویج مفاهیم سلامت، توسعه رفتارهای سالم، توانمندسازی افراد برای حفظ و ارتقاء سلامت خود و خانواده، جامعه وتوسعه فضاهای بهداشتی ودرمانی ورفع نیاز بیماران با مراکز  درمانی، بهداشتي درماني، خانه‌هاي بهداشت تلاش می کنند.

دکتر دارابی در این پیام ضمن تبریک روز جهانی داوطلب به تمامی فعالان این عرصه آورده است، توفیق روز افزون این عزیزان را در راستای دستیابی به جامعه ای سالم و پویا از خداوند منان خواهانم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار