پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز پرستار

  • PDF

رییس دانشگاه،مرحوم نوربخش شخصیتی نخبه و مدیری توانمند بود

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک ولادت با سعادت بانوی صبر و استقامت و درایت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار آورده است: پرستاران به عنوان یکی از اصلی ترین حلقه های حوزه درمان، نقش بسزایی در حفظ، تامین و ارتقای سلامت جامعه دارند.

دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، نام گذاري ولادت حضرت زينب كبري سلام الله علیها بانوي بزرگوار عرصه كربلا به عنوان روز پرستار نماد و ارزش والاي اين شغل شريف و نشانه احترام جامعه، به پرستاران است  و فرصتی است برای قدردانی از زحمات شبانه روزی جامعه پرستاری که بحق یکی از حلقه های مهم و موثر در زنجیره سلامت هستند.

 پرستاران به عنوان یکی از اصلی ترین حلقه های حوزه درمان، نقش بسزایی در حفظ، تامین و ارتقای سلامت جامعه دارندو تحقق چشم انداز نظام سلامت با هدف دستيابي به جايگاه اول سلامت در منطقه تا سال 1404 بدون ارتقاء علمي  و همت بلند پرستاران ميسر نيست.

بدون تردید یکی از بازوهای توانمند دانشگاهها در حوزه سلامت وجود پرستاران و گروههاي پرستاری است که با حضور پرمهر و عاطفه خود در بيمارستانها و بر بالین بیماران علیرغم طاقت فرسا بودن شغلشان با قلوبی آکنده از عشق و محبت صادقانه و خالصانه شبانه روز در خدمت بیماران هستند.

اینجانب ضمن تبریک این روز به تمامی پرستاران تلاشگر به ویژه پرستاران پرتوان و خدوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد، امیدوارم در راستای هدف غایی درمان که همانا ارتقای ایمنی و سلامت بیمار است، با حفظ ارزش آفرینی برای تمامی ذی نفعان، موفق و موید باشند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار