شش محقق دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان

  • PDF

سه تن دیگر از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان پیوستند و تعداد دانشمندان یک درصد جهان این دانشگاه به شش نفر رسید.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: فهرست اسامی دانشمندان یک درصد برتر علوم پزشکی کشور مربوط به ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ در نظام رتبه‌بندی ESI-Essential Science Indicators اعلام شد و دکتر محمد حسین بسکابادی، دکتر محمد رمضانی و دکتر خلیل آبنوس به جمع دانشمندان یک درصد جهان پیوستند.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: ESI گرایشهای مختلف علوم را به ۲۲ شاخه اصلی (از جمله فیزیک، شیمی، میکروب شناسی، ریاضی، پزشکی بالینی، داروشناسی و سم شناسی، بیوشیمی، اقتصاد و غیره) تقسیم می نماید و هر دو ماه یک بار افراد و دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس میزان ارجاع به مقالات چاپ شده آنها در بازه زمانی ۱۰ سال گذشته رتبه بندی می کند و اسامی یک درصد برتر هر گروه را اعلام می نماید.

در نتایج اخیر این نظام رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی، تعداد دانشمندان برتر علوم پزشکی مشهد که در گروه ۱درصد  دانشمندان پُراستناد دنیا قرار گرفته‌اند به شش نفر افزایش یافتند.

پیش از این نیز دکتر حسین حسین زاده، دکتر مهرداد ایرانشاهی و دکتر امیر حسین صاحبکار از اعضای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فهرست یک درصد دانشمندان پُراستناد دنیا قرار گرفتند.

تولید 227 مقاله حاصل تلاش دکتر محمد رمضانی

دکتر محمد رمضانی استاد ممتاز دانشگاه و مدیرگروه بیوتکنولوژی داروئی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر بورد بیوتکنولوژی داروئی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است که در زمینه های دارورسانی و ژن رسانی هدفمند، پروتئومیکس و بیوسنسورها تا کنون بالغ بر 227 مقاله در مجلات معتبر پژوهشی به چاپ رسانده است.

بر اساس بررسی های انجام شده در پنج سال گذشته  بیش از 3086  ارجاع به مقالات دکتر محمد رمضانی داده شده است و ضریب H-index  وی 27 می باشد.

انجام موفقیت آمیز بیش از یکصد طرح پژوهشی و سرپرستی پایان نامه بیش از 50 دانشجوی دکتری تخصصی در رشته های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، شیمی آلی و نانوبیوتکنولوژی و کسب رتبه دوم در جشنواره رازی سال 1388 از دیگر موفقیت های دکتر رمضانی به شمار می رود.

تولید 219مقاله حاصل تلاش دکتر محمد حسین بسکابادی

 

دکتر محمد حسین بسکابادی استاد گروه فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که تا کنون ۲۰۹ مقاله انگلیسی زبان و ۱۰ مقاله فارسی زبان را در مجلات معتبر بین االمللی به چاپ رسانده است و میزان H-index  وی نیز 27 می باشد.

 

دکتر بسکابادی تحقیقاتش را در زمینه آسم،بیماری های انسدادی مزمن ریه،فارماکولوژی بیماری های تنفسی،بیماری های تنفسی شغلی و اثر آلاینده های محیطی و مواد سمی بر سیستم تنفسی (جانبازان شیمیائی)،دخانیات،تست های عملکرد ریه،گیاهان داروئی به اجرا رسانده است  

 

  تاکنون ۹۰ طرح پژوهشی را نیز به اتمام رسانده است و22 مورد دیگر آن در حال انجام است .

 

راهنمایی 82 پایان نامه دانشجویان در دکتری دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی عمومی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی PHD ، فوق تخصصی از دیگر فعالیت های پژوهشی دکتر محمد حسین بسکابادی به شمار می رود.

 

کسب رتبه دوم جشنواره رازی رتبه دوم تحقیقات علوم پزشکی ایران در سالهای 1381 و 1385 و کسب عنوان پژوهشکر برگزیده در سال های 1387 و1388 نیز از دیگر موفقیت های  کسب شده دکترمحمد حسین بسکابادی  است. 

تولید 201مقاله حاصل تلاش دکتر خلیل آبنوس

دکتر خلیل آبنوس استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است  که تا کنون 201مقاله انگلیسی و فارسی زبان را در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسانده است.

دکتر آبنوس تحقیقاتش را در زمینه های طراحی و جداسازی آپتامر،انتقال هدفمند دارو و ژن با استفاده از نانوحاملهای هدفمند شده با اپتامر،طراحی و ساخت آپتاسنسورها و بررسی مکانیسم  اثر سموم به اجرا رسانده است و میزان H- Index وی نیز 23 است.

تا کنون 131 طرح تحقیقاتی را دکتر آبنوس به اتمام رسانده است و 94 طرح تحقیقاتی دیگر را به عنوان مجری و با همکاری با دیگر پژوهشگران در حال اجرا دارد.

همچنین انتشار ۲۷۴ مقاله در پايگاههاي ملي و بين المللي و چاپ ۱۹ عنوان کتاب در زمينه گياهان دارويي، داروشناسي اعصاب به ويژه زعفران و سياه دانه از جمله اقدامات علمی و پژوهشی دکتر حسین حسین زاده به شمار می رود.

دكتر ایرانشاهی نیز با انتشار تعداد ۱۰۵ مقاله در طي ده سال گذشته و ميزان ارجاع كلي ۸۸۲ و ارجاع متوسط ۸.۴ به ازاي هر مقاله در فهرست يك درصد برتر دانشمندان جهان قرار گرفته است.

دکتر ایرانشاهی تاکنون موفق به چاپ نزدیک به ۱۳۵ مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی شده است و کسب جوایز مختلف پژوهشی شامل رتبه سوم پانزدهمین جشنواره رازی سال ۱۳۸۸، محقق جوان برگزیده ازسوي وزارت بهداشت و جوایز مختلف پژوهشی در هفته پژوهش از ديگر دستاوردهاي اين استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد به شمار مي رود.

دکتر امیر حسین صاحبکار  استادیار و عضو هیات علمی گروه بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیز تاکنون بیش از ۳۰۰ مقاله در پایگاه های معتبر علمی بین المللی منتشر نموده است ،بیشتر مقالات انجام شده در زمینه بیماری های قلبی و عروقی، آتروسکلروز و چربی خون و درمان های نوین دارویی بوده و در بخش های سلولی،مولکولی و حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

کسب عنوان برگزيده در جشنواره رازي،محقق جوان برگزيده سازمان اسلامي،آموزشي، علمي و فرهنگي ISESCO، انتخاب نماینده کشور ایران (National Lead Investigator) در "کمیته هیپرکلسترولمی فامیلی" انجمن آتروسکلروز اروپا ،محقق جوان تقدير شده توسط انجمن جهاني قلب، محقق برگزيده بنياد ملي نخبگان، رتبه اول کشوري اساتيد در جشنواره پژوهش هاي قرآني دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور و دریافت فلوشیپ فوق دکترای بیماری های کاردیومتابولیک از دانشگاه استرالیای غربی از ديگر عناوين علمي کسب شده وي به شمار مي رود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار