سه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در میان برگزیدگان جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی

  • PDF

سه تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به کسب رتبه های برتر در بیست و سومین دوره جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی شدند.

به گزارش وب دا، بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و سومین دوره جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی، دکتر خلیل آبنوس استاد گروه شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه دوم را در گروه محققین، دکتر مجید غیور مبرهن دانشیار گروه علوم و فنون نوین دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه سوم را در گروه محققین و دکتر امیر آوان استادیار گروه علوم و فنون نوین دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزیده گروه محققین جوان و دانشجو را کسب کردند.

همچنین بر اساس این گزارش مرکز تحقیقات بیو تکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز رتبه برتر را در میان مراکز تحقیقات بیومدیکال این جشنواره کسب نمود.

دکتر خلیل آبنوس استاد گروه شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که به تازگی در ردیف دانشمندان یک درصد برتر جهان نیز قرار گرفته است  تا  کنون 203 مقاله در مجلات معتبر جهانی به چاپ رسانده است که از این تعداد 21 مقاله در مجلات با ضریب اثر (اینپکت) بالاتر از هفت و بیش از 70 درصد مقالات در مجلاتی با اینپکت سه که بسیار معتبر می باشد به چاپ رسیده است.

از میان 203 مقاله تولیدی، چهار مقاله جزو مقالات یک درصد برتر از نظر ارجاع قرار گرفته اند؛ که این جایگاه بر اساس تعداد سایتیشن ها و سال انتشار مقالات به دست می آید.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا کنون 131 طرح پژوهشی را به عنوان مجری و یا همکار به پایان رسانده و 94 طرح پژوهشی را نیز به عنوان همکار و دستیار در دست اقدام دارد. همچنین در حال حاضر h index دکتر خلیل آبنوس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد 23 است؛

در طی این مدت در 40 پایان نامه PHD به عنوان استاد راهنما حضور داشته و 30 پایان نامه را نیز به عنوان استاد مشاور در کنار دانشجویان بوده  و این در حالی است که از 30 پایان نامه عمومی نیز تا کنون دفاع کرده است.

در این جشنواره دکتر مجید غیور مبرهن دانشیار گروه علوم و فنون نوین دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه سوم را در گروه محققین کسب نموده است.

اجرا و در حال اجرا بودن 305 طرح تحقیقاتی، انتشار 318 مقاله در مجلات علمی پژوهشی ISI، Medlin،PMC، Chemical Abstract، Cinahl، scopus، SID/Iranmedex/Magiran، و دیگر سایت های تخصصی، ارائه 59 مقاله به همایش های ملی و بین المللی از جمله فعالیت های علمی دکتر مجید غیور مبرهن دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است.

تالیف و یا ترجمه 15 کتاب در حوزه تغذیه از دیگر فعالیت های این عضو هیات علمی برجسته دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.

دکتر امیر آوان دکترای تخصصی ژنتیک انسانی و عضو هیات علمی گروه علوم و فنون دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزیده گروه محققین جوان و دانشجو بیست و سومین دوره جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی تا کنون 67 مقاله را در مجلات علمی پژوهشی سطح یک(ISI) و 12 مقاله را در دیگر ژورنال علمی پژوهشی به چاپ رسانده است.

کسب عنوان پژوهشگر برتر جوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 93 و دریافت جوایز و گرنت های پژوهشی متعدد در سطح دانشگاه و وزارت بهداشت، و همچنین چندین موفقیت بین المللی از جمله دستاوردهای این استادیار جوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است.

مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی که به سرپرستی دکتر جواد بهروان استاد بيوتكنولوژی و فوق دكتری بيوتكنولوژی دارویی اداره می شود و اعضای هیات علمی برجسته و نخبه ای در آن به اجرای طرح های تحقیقاتی می پردازند، یکی از فعال ترین مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.

از بین 128 مقاله تولیدی این مرکز در سال گذشته حدود 82 درصد مقالات در ISI، پاپ مد و اسکوپوس ایندکس شده است که این امر موجب شده از بین 168 مرکز تحقیقاتی بایومدیکال رتبه نخست کشوری را در جشنواره رازی کسب کنیم.

مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی  از سال 1383 در شورای گسترش دانشگاهها در وزارت بهداشت مجوز خود را دریافت کرد و هسته اولیه تشکیل دهنده این مرکز تحقیقات چند نفر از اعضا مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه بودند. 

در حال حاضر چند فرآورده دارویی توسط اعضای مرکز تولید و در بازار وجود دارد که این نکته نشان می دهد اعضای این مرکز تحقیقاتی بر تولید فرآورده در کنار تولید علم اهتمام دارند.

داروی سینا کورکومین و سینا دو کسوزوم و تعدادی دیگر از فراورده ها از جمله تولیدات دارویی توسط اعضای این مرکز تحقیقات می باشد؛ که چندین سال است وارد بازار کشور شده اند.

در سال های قبل نیز توفیقات فردی اعضای مرکز در سطح کشور قابل توجه بوده است به نحوی که در سال های قبل 5 نفر از اعضای این مرکز،موفق به کسب مقام ها ی مختلف در جشنواره رازی شدند.

مراسم تقدیر از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی ۲۵ دی ماه در تهران برگزار خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار