تصویب ایجاد مرکز بین المللی نوع 2 یونسکو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مرکز بین المللی نوع دوم یونسکو در زمینه "علوم مرتبط با سلامت و تغذیه انسانی" در دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی نشست کمیسیون علوم در، سی و نهمین کنفرانس عمومی UNESCO  به تصویب رسید.     

به گزارش وب دا، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: ایجاد این مرکز گام مهمی در افزایش و تقویت ارتباطات بین المللی به شمار می رود، برای اولین بار در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اتفاق می افتد.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: زمینه ها و رایزنی های ایجاد این مرکز در حدود 2 سال پیش با ابتکار گروه تغذیه دانشگاه، با حضور نمایندگان یونسکو در مشهد آغاز شد و پس از آن جلسات متعدد بین المللی برگزار گردید.

 وی گفت: در شهریور امسال در حاشیه همایش بین المللی تغذیه و با حضور نمایندگان UNESCO,WHO, UNICEF اقدامات نهایی به انجام رسید و در نهایت با تصویب این مرکز در نشست اخیر یونسکو که با حضور تمام کشورهای عضو انجام گردید، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عهده دار و نماینده UNESCO برای آموزش و پژوهش در زمینه علوم مرتبط با تغذیه در منطقه و جهان خواهد بود و تحقیقات و آموزش های مرتبط در حوزه با محوریت دانشگاه به انجام خواهد رسید.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار امیدواری کرد: این موفقیت چشمگیر زمینه ساز ارتباطات بین الملل هرچه بیشتر و ارتقاء توان آموزشی و پژوهشی دانشگاه گردد.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار