مدیر روابط بین الملل دانشگاه؛ دانشگاه مشهد به عنوان بازوی یونسکو در زمینه علم تغذیه عمل خواهد کرد

  • PDF

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با افتتاح اولین مرکز نوع دوی یونسکو در مشهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان بازوی یونسکو در زمینه علم تغذیه در منطقه عمل خواهد کرد.
دکتر سیامک زارعی قنواتی در گفت‌وگو با وب دا با اشاره به حضور هیات بلند پایه پزشکی جمهوری تاتارستان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بازدید های مختلفی از نقاط قوت و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور این افراد انجام شده است و همانطور که خود این مهمانان بیان داشته اند انتظار چنین پیشرفت هایی را نداشته و این موفقیت ها موجب حیرت آن ها شده است.
مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد زمینه همکاری ها با جمهوری تاتارستان را بسیار زیاد دانست و مطرح کرد: این جمهوری از جمهوری های بسیار برخوردار و پیشرفته فدراسیون روسیه است و خوشبختانه رئیس جمهور  روسیه هم این گونه همکاری ها با ایران را پشتیبانی میکند و به خصوص این حمایت ها را با خراسان رضوی و مشهد به عنوان مرکز استان دارد.
دکتر زارعی اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک در ادامه این همکاری ها شاهد تبادل استاد و دانشجو و به احتمال خیلی زیاد شاهد برگزاری دوره های آموزشی پیوند اعضا در شهر مشهد برای همکاران خود از جمهوری تاتارستان خواهیم بود.
وی با بیان اینکه فدراسیون روسیه و جمهوری تاتارستان در زمینه ساخت و تجهیز شبیه سازهای پزشکی از کشورهای پیشرفته در جهان محسوب می شوند اظهار امیدواری کرد: در مشهد شاهد ساخت کارخانه مشترک شبیه ساز و همچنین اقدامات تحقیقاتی و توسعه ای شبیه سازها باشیم که در قالب تفاهم نامه با شرکت هیدوز که یکی از شرکت های پیشتاز در این زمینه در جهان است بسته شد.
مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی نیز کارهای مشترکی انجام خواهد شد که بسیار مورد استقبال هیات تاتارستانی قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: نکته قابل توجه مسلمان بودن بیش از 50 درصد جمعیت جمهوری تاتارستان است که با توجه به برداشته شدن محدودیت ها از زمان جمهوری شوروی اکنون علاقه مند هستند که در زمینه اسلام بیشتر بدانند.

دکتر زارعی این مهم را در ایجاد گردشگری سلامت و حضور گردشگران از کشور روسیه به ایران مهم ارزیابی کرد و افزود: از سوالات عمده این افراد بحث مسائل اسلامی و مذهبی در زمینه پزشکی که در ایران رعایت می شود بود و در این خصوص بسیار الگو برداری می کردند.
مدیر بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد به افتتاح مرکز نوع دوی یونسکو در دانشگاه مشهد با حضور هیات جمهوری تاتارستان اشاره و بیان داشت: این مرکز در زمینه علوم تغذیه اولین مرکز نوع دوی یونسکو در وزارت بهداشت محسوب می شود و پس از افتتاح این مرکز، دانشگاه مشهد به عنوان بازوی کمک کننده به یونسکو در زمینه علم تغذیه  در منطقه عمل خواهد کرد.
وی ادامه داد: از این پس بسیاری از اقدامات تحقیقات کارگاه های علمی که یونسکو و کشورهای دیگر میخواهند داشته باشند و هماهنگی برای آن انجام شود در این مرکز برگزار خواهد شد.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه هدایایی بین هیات بلند پایه جمهوری تاتارستان (اهدای لوحی منقش به کرملین و شیرینی های سنتی جمهوری تاتارستان)و دانشگاه علوم پزشکی مشهد(اهدای یکی از صنایع دستی ایران به همراه کتاب ایران شناسی)رد و بدل شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار