کسب رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور

  • PDF

بر اساس ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه نخست در جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور شد.

به گزارش وب دا، معاون مدیر بین الملل معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس برنامه ای که از سال گذشته در قالب جذب نخبگان و فناوران ایرانی مقیم خارج از کشور در سطح مراکز علمی و دانشگاهی کشور و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا شد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدامات مهم و موثری را در این زمینه به اجرا رسانده است.

دکتر گنودی خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه، اعضای هیات علمی، نخبگان، فناوران و دانش آموختگان ایرانی مقیم خارج از کشور که در یکی از دانشگاه های معتبر جهان که در رتبه بندی های بین المللی در ردیف 500 دانشگاه برتر محسوب می شوند در قالب استاد مدعو، فرصت های مطالعاتی، دوره های پست دکترا، گذراندن دوران سربازی، ایجاد شرکت های دانش بنیان و یا مشارکت در ایجاد این شرکت در یک بازه زمانی یک تا دو سال جذب دانشگاه می شوند.

وی تصریح کرد: شرکت در همایش ها و کنگره های علمی، برگزاری کارگاه های علمی و تخصصی و حضور به عنوان سخنران از دیگر زمینه های جذب اعضای هیات علمی، نخبگان، فناوران و دانش آموختگان ایرانی مقیم خارج از کشور محسوب می شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حمایت های مالی در این زمینه در دانشگاه ها می نماید.

معاون مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: شاخص ارزیابی دفتر امور بین الملل از پایگاه، شاخص نظرسنجی متقاضیان، شاخص درخواست های بررسی نشده، شاخص زمان ارزیابی، شاخص میانگین رتبه دانشگاه (درخواست‌های قبول شده)، شاخص تعداد درخواست از جمله مواردی است که بر اساس آن دانشگاه ها و مراکز علمی سطح کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند.

دکتر گنودی تصریح کرد: در سال گذشته 19 عضو هیات علمی و دانش آموخته ایرانی مقیم خارج از کشورهایی همچون آلمان، استرالیا، آمریکا، انگلیس، مالزی و  سنگاپور جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند.

وی تاکید کرد: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه نخست در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جذب نخبگان و فناوران ایرانی مقیم خارج از کشور شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار