بهبود کیفی مجلات علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در سال های اخیر مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه رشد کیفی مناسبی داشته اند اظهار داشت: در سال گذشته چهار مجله این دانشگاه نمایه ISI را دریافت کردند.

به گزارش وب دا، دکتر محسن تفقدی در مراسم تکریم و معارفه مدیر منابع علمی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در حوزه مجلات علمی‏‏- پژوهشی زحمات و تلاش های بسیاری در ایجاد زیرساخت ها انجام شده است که از جمله  می توان به بهبود کیفی مجلات دانشگاه از نظر اخذ نمایه های بین المللی ، نظارت مستمر و جدی بر عملکرد مجلات به ویژه از نظر کیفی، تسهیل و تشویق مجلات برتر و تعطیلی مجلاتی که مشکلات اساسی دارند اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در این معاونت ۲۵ مجله چاپ و منتشر می شود؛ که در سال گذشته چهار مجله از این تعداد، نمایه اول ISI یعنی ESCI و یک مجله موفق به کسب نمایه اسکوپوس شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به فعالیت ها و اقدامات مفید و ارزشمند در حوزه کتابخانه مرکزی و علم سنجی گفت: برنامه ریزی  و آموزش اعضای هیات علمی برای ترفیع رتبه دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی همچون لایدن، تایمز  همچنین تشویق به مشارکت هر چه بیشتر در نگارش کتب بین المللی و انگلیسی از اهداف این حوزه می باشد.

دکتر تفقدی اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی و پایش شاخص های جدید رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و  ترفیع فعالیت های کتابخانه مرکزی از نظر خدمت رسانی و تنوع، دانشگاه را به جایگاه شایسته خودش برسد.

 در پایان این مراسم از تلاش های دکتر رامین صادقی قدردانی و دکتر بیژن ملائکه به عنوان مدیر منابع علمی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی معرفی شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار