دانشکده دندانپزشکی مشهد در ردیف برترین دانشکده های دندانپزشکی کشور بر اساس شاخص H -Index

  • PDF

موافقت وزارت بهداشت در جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته گفتاردرمانينتایج رتبه‌بندی دانشکده‌های دندانپزشکی کشور براساس شاخص «H-Index»،  مبتنی بر مقالات اعضای هیات علمی دانشکده مربوطه در بانک اطلاعاتي SCOPUS  توسط مرکز توسعه و هماهنگي اطلاعات و انتشارات علمي، معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي استخراج و منتشر شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا  اظهار داشت:  دانشکده دندانپزشکی مشهد با  تعداد  808  مقالهScopus   و بر اساس شاخص  H-Index موفق به کسب  رتبه سوم در بین دانشکده های دندانپزشکی 

کشور شد.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: در این رتبه بندی تعداد مقالات تمامی اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی هر دانشگاه به تفکيک دانشگاه استخراج شده و سپس میزان استنادات و شاخص H-Index آن ها درج گردیده است.

وی تصریح کرد: شاخص H-Index   نمادی از کميت و کيفيت کار پژوهشی هر دانشگاه است. اين شاخص،  بهره‌وری و تأثیرگذاری علمی هر پژوهشگر، گروهي از پژوهشگران، مرکز يا يک دانشگاه  را به صورت کمی نمایش مي دهد.  محاسبه اين شاخص بر پایه توزیع استنادات داده شده به آثار منتشره یک فرد یا گروهی از افراد صورت می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد : مبناي تشخيص Affiliation يا دانشکده محل خدمت اعضاي هيات علمي دانشگاه، اطلاعات ثبت شده در سامانه علم سنجي اعضاي هيات علمي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ISID  مي باشد.

رتبه بندی دانشکده های دندانپزشکی کشور، بر اساس H-Index تا پایان سال شهریور 1397، را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.